Twitter ve Google arasında gerginlik: Borçlarını ödemiyor!

Ünlü sosyal medya platformu Twitter, Google hizmetlerine ait borçlarını ödemeyi reddediyor. İşte ikilinin arasındaki gerginliğin detayları

Twitter ve Google arasında gerginlik: Borçlarını ödemiyor!

Söylentilere göre Twitter, Google ile arasındaki ticari ilişkide duyanları şaşkına çevirecek bir tutum sergiliyor. Google’a ödemesi gereken borçları ödemeyi reddeden teknoloji devi, ikili ticari ilişkilerini sekteye uğratabilecek güven kırıcı bir karar almış gibi görünüyor. İşte detaylar

Twitter, maliyetlerini azaltmaya çalışıyor

Yayımlanan bir rapora göre Twitter, servislerinin bir kısmını Google’a ait olan Cloud hizmeti dahilindeki sunucularda barındırıyor. Bu ay itibarıyla sözleşmesini yenileyen sosyal medya şirketi, biriken fatura borçlarını ödemeyi reddederek söz konusu tutarı kasasında tutup maliyetlerinden sıyrılmaya çalışıyor. Bu durum, şirketin güven politikalarını zedeleyerek diğer ticari ilişkilerinde de soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor.

Elon Musk yönetimindeki benzer bir gerilimi Mart ayında Amazon ile yaşamıştı. Amazon’a olan borçlarını ödemeyi de reddeden şirket, Amazon’un keskin tutumu ve alacağı yaptırım kararı sonrasında borçlarını ödemek zorunda kaldı. Şirketin bu gerilimden sonra nasıl bir adım atacağı, herkesçe merak edilen detaylar arasında.

Bilindiği üzere Twitter, Musk tarafından yönetilmeye başladıktan sonra maliyetleri azaltmak adına peş peşe kararlar almaya başladı. Altyapı tarafında yaptığı harcamalarda en az bir milyon dolarlık bir tasarruf değerine ulaşmak isteyen şirket, birçok kritik karara imza attı. İşten çıkarmalarıyla da gündem olan şirketin bu politikalarıyla ticari güvenilirliğinin azaldığı, yayımlanan raporlarda not alınan hususlar arasında yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası