Twitter, milyonlarca iPhone için uygulama desteğini sonlandırdı

Apple, iPhone 13 ailesini ve iOS 15 sürümünü kısa süre önce tanıttı. Bu durum, yeni sürümlere geçmek isteyen kullanıcıları sevindirse de …

Twitter, milyonlarca iPhone için uygulama desteğini sonlandırdı

Apple, iPhone 13 ailesini ve iOS 15 sürümünü kısa süre önce tanıttı. Bu durum, yeni sürümlere geçmek isteyen kullanıcıları sevindirse de güncelleme desteğini kaybetmiş telefonlara sahip kullanıcılar için kötü haber anlamına geliyor.

Uygulama geliştiriciler, birer birer eski iOS ve Android sürümlerine sundukları desteği kesiyor. Ne yazık ki bubazı akıllı telefon modelleri için yolun sonuanlamına geliyor. Son olarak, güncelleme desteğini kaybetmiş telefonlara bir darbe de Twitter’dan geldi.

iPhone 6 kullanıcıları artık Twitter kullanamayacak

Apple, iPhone 6‘nın üretimini ve satışını yıllar önce durdurdu. Ancak sunduğu güncelleme desteği sayesinde pek çok kişi uzun yıllar bu efsaneleşmiş modeli kullanmaya devam etti. Ne yazık ki bu dönem artık sona erdi. Dün itibariyle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları Twitter uygulamasına erişimini kaybetti.

Bölgesel olarak bazı kullanıcılar, ara ara Tweet görüntülemeyi başarsa da ne yazık ki tam bir kullanıcı deneyimi yaşamak artık mümkün değil. Aslında Twitter, uzun süre önce eski iOS sürümleri için uygulamasını güncellemeyi bırakmıştı. Ancak yine de kullanıcılar erişim sağlayabiliyordu.

Eğer siz de herhangi bir nedenden dolayı eski iOS sürümlerini çalıştıran güncel bir cihaza sahipseniz ve kasıtlı olarak telefonunuzu güncellemiyorsanız hemen iOS 15’e geçiş yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde ilerleyen dönemde Twitter ve daha pek çok uygulamaya erişiminizi kaybedeceksiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası