Twitch duyurdu: Yetişkin içeriklere sansür geliyor!

Twitch, bugün yayınladığı yeni güncellemesiyle kullanıcıların yetişkin içerikleri görmemelerini sağlayacak yeni sansür özelliğini duyurdu.

Twitch duyurdu: Yetişkin içeriklere sansür geliyor!

Twitch, 2024’ün başında kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirecek birçok yeni vaatte bulundu. Popüler yayın platformu bugün sunduğu yeni güncellemeyle kullanıcıların içerik ararken yaşadıkları deneyimi özelleştirecek birkaç filtreleme seçeneğini aktifleştirdi. Yani Twitch, yetişkin içeriklere sansür getiriyor.

Twitch, yetişkin içeriklere sansür getiriyor!

Twitch, deneyiminizi kontrol edebileceğiniz yeni bir güncellemeyi bugün kullanıcılarıyla buluşturdu. Güncellemenin en dikkat çeken özelliği ise içerik filtreleme seçeneği oldu. Birçok yaş grubunun aktif olarak kullandığı platformda, özellikle cinsel içerikli yayınlar büyük tepkilere sebep oluyordu. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar ne tarz içeriklerle karşılaşmak istediklerine kendileri karar verecek.

Twitch kullanıcıları “içerik görüntüleme tercihleri” kısmından cinsellik temalı yayınlar gibi hassas içerikleri artık gizleyebilecek. Bunun yanı sıra cinsel temaların etiketli olduğu içeriklerin kapak resimlerini bulanıklaştırma seçeneğini de kullanabilecekler.

Peki yeni filtreleme seçeneğini nasıl kullanacağız? Öncelikle mevcut Twitch hesabınıza giriş yapın. Ardından ayarlar > içerik tercihleri kısmından istediğiniz filtreleme seçeneğini aktifleştirebilirsiniz. Bu kısımda cinsel temalar ile birlikte zararlı madde kullanımı, argo/küfür, şiddet, yetişkinlere yönelik oyun içerikleri gibi beş farklı filtreleme seçeneği yer alıyor. Ayrıca cinsel temalar başlığı filtrelendiğinde flulaştırma özelliği de otomatik olarak devreye giriyor.

Yeni tanıtılan özellikle birlikte Twitch kullanıcıları, rahatsız oldukları içeriklerle karşılaşmama seçeneğine sahip olabilecek. Kullanıcılara daha fazla kontrol hakkı tanıyan yeni özelliğin uygulamasında herhangi bir sorunun olup olmadığı ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası