Türkiye’ye gelecek uygun fiyatlı yeni Hyundai modelleri açıklandı!

Kur ve vergiler sebebiyle otomobillerin oldukça pahalı olduğu Türkiye’de Hyundai uygun fiyatlı modeller sunuyor. İşte detaylar…

Türkiye’ye gelecek uygun fiyatlı yeni Hyundai modelleri açıklandı!

Türkiye’de artan kur ve vergi oranları sebebiyle otomobiller oldukça pahalı oldular. Markalarsa buna çözüm olarak uygun fiyatlı modeller sunma peşinde. Hyundai’den de bu yönde bir açıklama geldi. Hyundai Assan genel müdürü Murat Berkel 2023 yılı model takvimini açıkladı. Takvimde premium segmente hitap eden araçların yanında uygun fiyatlı modellerde yer alıyor. İşte o liste ve modeller…

2023 Hyundai model takvimi!

Hyundai Assan genel müdürü Murat Berkel 2023 yılının 5 ayını içeren bir takvim yayınladı. Bu takvime göre gelecek araçlar ise şöyle:

  • Nisan ayında makyajlı i10,
  • Temmuz ayında makyajlı i20 ve Kona (benzin+hibrit),
  • Ağustos ayında yeni Elantra,
  • Ekim ayında Ioniq 6,
  • Kasım ayında yeni Tucson ve elektrikli Konagelecek.

Listenin uygun fiyatlı modelleri hangileri olacak?

Murat Berkel’in açıkladığı listeye göre kendi segmenti içerisinde yeni uygun fiyatlı Hyundai modelleri şöyle:

  • Yeni makyajlı i10
  • Yeni makyajlı i20
  • Yeni Elantra.

Makyajlı i10

Şubat 2023’te tanıtılan yeni makyajlı i10 ile birlikte artık A segmenti içerisinde daha teknolojik bir otomobil görebiliyoruz. Artan dingil mesafesi ve hacmiyle birlikte i10 A segmenti içerisinden B segmenti araçlarına kafa tutuyor diyebiliriz. Şu an kesin olmasa da i10 N adlı spor paketi de i20 N gibi ülkemize gelebilir.

Makyajlı i20

Türkiye pazarında iyi bir çıkış yapan i20 spor modeli i20 N ile de ülkemiz de yoğun ilgi görüyor. Marka hem i20 N hem de i20 için bir makyaj operasyonu düşünüyor. Bu işlem sonrasında yeni Elantra gibi füturistik bir model görmemiz mümkün.

Yeni Elantra


Segmentinde öncü olmayı hedefleyen Elantra’nın yeni makyajlı versiyonu şubat ayında tanıtıldı. Markanın C segmenti temsilcisi rakipler arasındaki en iyi fiyat-performans otomobili olmayı hedefliyor. Yeni makyaj işlemiyle birlikte araç C segmentinden D segmentine premium atıflarda bulunuyor. Elantra’da Ağustos ayı içerisinde ülkemize gelecek olan modellerden.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası