Türkiye’nin dijital dönüşüm başarısı: e-Devlet Kapısı’nın kullanıcı sayısı açıklandı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kısa süre önce yaptığı bir paylaşımla e-Devlet Kapısı’na kaç kişinin girdiğini açıkladı.

Türkiye’nin dijital dönüşüm başarısı: e-Devlet Kapısı’nın kullanıcı sayısı açıklandı!

Türkiye’nin dijital dönüşümü tüm hızıyla devam ediyor. Bir zamanlar fiziksel olarak bir devlet dairesinde gerçekleştirilen pek çok işlem, günümüzde e-Devlet Kapısı sayesinde internetten hallediliyor. Bu hem vatandaşlar hem de bürokrasi için kolaylık sağlarken, e-Devlet’i de Türkiye’nin en popüler sitelerinden biri haline getiriyor. Bu nedenle popülaritesini her geçen gün artıran platform, son olarak rekor kırdı.

e-Devlet Kapısı 63.612.765 kişi tarafından kullanıldı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kısa süre önce resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla platforma kaç kişinin girdiğini açıkladı. Buna göre Ağustos 2023 itibarıyla e-Devlet Kapısı’ndaki toplam giriş sayısı 3 milyarı aştı. Kurumdan yapılan açıklamaya göre ise yıl sonu hedefi 4,5 milyar kullanıcı girişine ulaşmak.

Asıl dikkat çeken toplam kullanıcı sayısı oldu. Buna göre, ülkemizde 63.612.765 kişi e-Devlet Kapısı’na kayıtlı. 2008 yılında sadece beş bin kişi tarafından kullanılan platformun bugüne kadar oldukça ciddi bir gelişim sağladığını söylemek mümkün.

E-Devlet‘e girmek için ise iki farklı yöntem mevcut. Bunlardan ilki; şahsen başvuru ile yurt içinde PTT işyerlerinden veya yetkili acentelerinden, yurt dışında ise Dışişleri Bakanlığı’na bağlı elçilik ve konsolosluklara başvurmak.

Bir diğer yöntem ise;  eğer Mobil imza, Elektronik imza, yeni TC kimlik kartı veya internet bankacılığı kullanıyorsanız, e-Devlet sistemine bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra kolaylıkla şifre oluşturabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası