SonTakip

Türkiye’de kripto para ile ilk lüks otomobil alım satımı

1982 yılından beri McLaren, Cadillac, Bugatti ve Tesla gibi 11 binden fazla üst segment otomobili tüketicilerle buluşturan Royal Motors, Türkiye …

Türkiye’de kripto para ile ilk lüks otomobil alım satımı

1982 yılından beri McLaren, Cadillac, Bugatti ve Tesla gibi 11 binden fazla üst segment otomobili tüketicilerle buluşturan Royal Motors, Türkiye’de kripto para ile ödeme kabul eden ilk otomotiv şirketi olacaklarını açıkladı.

Ödeme seçenekleri arasına kripto para birimini de ekleyen şirket, Türkiye’de bir ilke imza attı. Artık müşteriler firmadan bir araç satın almak istediklerinde, Türk mühendis ve yazılımcılar tarafından geliştirilen Bitcicoin ile ödeme imkanı sağlayacak.

Kripto para ile otomobil alışverişi

Şirketin Başkan Yardımcısı A. Hilal Aysal konuyla ilgili şunları söyledi:

Çağımızın yeni nesil para birimi olan kripto paralara en hızlı şekilde entegre olmalıydık ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bitci Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, teknolojinin gücünü arkamıza alarak Türkiye’nin ilk yerli kripto para birimi olan Bitcicoin ile ödeme almaya karar verdik. Türkiye’de bir ilk olacak olan bu yeniliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası