Türk tasarımı Ford Explorer Timberline tanıtıldı

Bir Türk tasarımcının elinden çıkan Ford Explorer Timberline tanıtıldı. Off-road tutkunlarına özel olan araç, Ford’un diğer cross-over araçlarına …

Türk tasarımı Ford Explorer Timberline tanıtıldı

Bir Türk tasarımcının elinden çıkan Ford Explorer Timberline tanıtıldı. Off-road tutkunlarına özel olan araç, Ford’un diğer cross-over araçlarına göre daha off-road odaklı görünüyor. Araç, Ford’un diğer cross-over araçlarına göre yerden biraz daha yüksek taban ve daha iyi alt koruma avantajlarına sahip.

Ford Explorer Timberline off-road tutkunlarına hitap ediyor

Sektörün önemli isimleri tarafından “geleceğin tasarımcısı” olarak nitelendirilen Ege Argüden, bu aracın tasarımını yaptı. Aracın ilk bakışta dikkat çeker özelliği kesinlikle yerden daha yüksekte olması. Bir cross-over araçta arayacağımız bu özellik iyi bir şekilde yansıtılmış. Ford’un 2019 yılından beri piyasaya sürmüş olduğu dokuzuncu off-road model olan Ford Explorer Timberline, tam da amacına hizmet ediyor.

Ön tarafı inceleyecek olursak ızgaraya monte edilmiş sis farları dikkat çekiyor. Aracın öndeki çelik kızak plakaları, 300 hp gücündeki 100 kilometrede 2,3 litre yakıt tüketen EcoBoost motoru koruyor. Bu motor 10 vitesli otomatik şanzımanla birlikte taçlandırılmış.  Timberline referans modelde üçüncü sınıf çekme performansı sunuyor. Araç toplamda 2400 kilograma kadar çekme gücü sunuyor.

Paylaşılan görsellerde aracın yeşil rengini görüyoruz. Bununla birlikte farların etrafındaki kabartmalarla birlikte aracın iç kısmında Timberline’a özel bazı dokunuşlar yapıldığını biliyoruz.

Off-road artık güvenli bir spor olarak görülüyor. Zor koşullarda keşfe çıkmak isteyenlerin tercihi, cross-over sınıfındaki SUV tipi araçlar oluyor.

Timberline için yurt dışında ön siparişler başladı. Ülkemizdeki satışıyla ilgili henüz bir duyuru yapılmamış olsa da bu yaz bir sürprizle karşılaşabiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası