Toyota Türkiye CEO’sundan yeni vergi sistemi önerisi!

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2021 model Toyota Yaris lansmanında gerçekleştirdiği konuşmasında Türkiye’de bulunan araçlar için yeni …

Toyota Türkiye CEO’sundan yeni vergi sistemi önerisi!

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2021 model Toyota Yaris lansmanında gerçekleştirdiği konuşmasında Türkiye’de bulunan araçlar için yeni vergi sistemi önerisinde bulundu.

Toyota Türkiye CEO’sundan yeni vergi sistemi önerisi!

Corona virüs pandemisi döneminde hibrit araçların öneminin arttığına değinen Bozkurt, herhangi bir teşvik uygulandığı taktirde hibrit araç satışlarının hızlanacağını söyledi.

Ülkemizde uygulanan otomobil vergilerine de değinen Toyota Türkiye CEO’su Bozkurt, “Genel anlamıyla vergi sisteminin artık yeni teknolojileri anlatan bir sistemle değiştirilmesi gerektiğini söylüyoruz. Avrupa’da, ABD’de uygulanan sistemler incelenip; günümüzün teknolojilerini teşvik eden, bu teknolojilerin önünü açacak, bizi motor hacimleriyle kısıtlamayacak yeni bir vergi yapısına ulaşılabilir.” diye konuştu.

Dizel araçlarla ilgili de konuşan Bozkurt, emisyon normları ile ilgili yeni düzenlemeler sonrasında dizel araçların bittiğini ve satışların yüzde 40’lara gerilediğini açıkladı. Avrupa’da bu rakamın yüzde 27’lere düştüğünü söyledi. Bozkurt ayrıca, 2018 yılında Türkiye’de dizel araç satışını bırakan ilk otomobil şirketi olduklarını açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası