Togg’dan ucuz! Yeni motor seçeneği ile Citroen e-C4 ve e-C4X

Artık Togg’dan daha da ucuz olacak! Citroen e-C4 ve e-C4X için yeni motor seçenekleri geliyor. İşte konuyla ilgili detaylar…

Togg’dan ucuz! Yeni motor seçeneği ile Citroen e-C4 ve e-C4X

Citroen ikonikleşen modeli C4’ün elektrikli versiyonuna yeni bir motor seçeneği daha ekledi. Bu motor seçeneği ile elektrikli e-C4 modeli en düşük vergi dilimine girmiş oldu. Yüzde 10’luk vergi dilimine giren e-C4 diğer elektrikli otomobillere göre uygun fiyatı ile öne çıkmaya çalışacak. Peki bu yeni motor seçeneği ile elektrikli Citroen e-C4 ve e-C4X ne kadar oldu? İşte detaylar…

Togg’dan ucuza gelecek! Citroen e-C4 ve e-C4X teknik özellikleri ve fiyatı!

Citroen’den gelen son açıklamalara göre marka elektrikli modelleri e-C4 ve e-C4X için yeni bir motor seçeneği sunacak. Bu yeni motor seçeneği ile elektrikli C4 modelleri Türkiye’de artık yüzde 10’luk vergi dilimi içerisine de girmiş oldu. Bu sayede elektrikli modeller arasındaki en düşük vergi oranına tabi olacak e-C4’ün fiyatı yerli otomobil Togg’dan da ucuz olacak.

Yeni gelen motor seçeneği yüzde 10’luk vergi dilimine uygun olarak 115 kW güç üretiyor. 154 beygir güce sahip olan bu motor 260 Nm tork üretiyor. 421 kilometre menzil imkanı sunan yeni versiyonun bataryası 100 kW hızlı şarj ile yüzde 20 seviyesinden yüzde 80’e yarım saatte şarj oluyor.

Yeni e-C4 ve e-C4X’in fiyatlarının ne olacağına geldiğimizdeyse resmi bir açıklama bulunmamakta. Ancak Avrupa fiyatlarına bakıldığında aracın Türkiye’de yeni motor seçeneği ile 800 bin TL civarına satılması bekleniyor. Yani Togg’un giriş seviyesi modeli ile arasında en az 130 bin TL fark bekleniyor.

Citroen e-C4 ve e-C4X fiyat listesi!

Versiyon Donanım Model Yılı Tavsiye Edilen AnahtarTeslim Fiyatı (TL)
Citroen e-C4 Shine Bold 2023 1 milyon 8 bin 300 TL
Citroen e-C4X Shine Bold 2023 1 milyon 39 bin 100 TL

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası