SonTakip

TOGG fabrikasından yeni görüntüler geldi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, 2023‘te yollara çıkmış olacak. Artık kendini iyice gösteren ve yakın zamanda CES 2022‘e de katılan araçtan …

TOGG fabrikasından yeni görüntüler geldi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, 2023‘te yollara çıkmış olacak. Artık kendini iyice gösteren ve yakın zamanda CES 2022‘e de katılan araçtan yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Twitter üzerinden yapılan son paylaşım ile otomobillerin üretildiği tesise tekrardan bir göz atma şansına sahip olduk.

Yeni bilgilerin de aktarıldığı paylaşım, fabrika yapımında gerçekleşen ve tamamlanan mevcut projeleri gözler önüne seriyor. TOGG, planlarda henüz bir aksama olmadığını aktardı.

TOGG Gemlik fabrikası, gelişmeye devam ediyor

Gemlik’te yer alan tesis, birçok açıdan önemli unsurları bünyesinde barındıracak. Tam 1.2 milyon metrekarelik arazide yer alan fabrika, araçların üretiminde oldukça efektif kullanılmak üzere tasarlandı. İnşaat çalışmalarının da devam ettiği tesis ile alakalı paylaşılan video sayesinde, üç departmanın son durumunu öğrenme fırsatı yakaladık.

Boya tesisinde gelen bilgilere göre 14 bin 600 ton çelik montajı gerçekleştirilmiş. Ayrıca bu bölüm için 35 bin metrekarelik çatı ve cephe montajı yapılmış. Son olarak 19 bin 734 metrekare kör kalıp işlemi gerçekleştirilen tesise, an itibariyle üretim hattı konusunda çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Üretimdeki bir diğer kritik departman ise gövde tesisi diyebiliriz. Bina için çalışmalar sürerken, tam çelik imalatının yapıldığı öğrenildi. Ayrıca çatı ve cephe panelleri için de 60 bin metrekarelik sandviç panel kullanıldı. Tesis için montajı tamamlanan kör kalıp ise tam 51 bin 500 metrekare olarak açıklandı. Tıpkı boya tesisinde olduğu gibi bu bölüm için de artık üretim hattı çalışmalarına geçildi.

Paylaşılan bilgilerden en sonuncusu, montaj tesisine ait. 8 bin ton çeliğin kullanıldığı departman, 79 bin metrekarelik çatı cephe kaplamasına sahip. Ayrıca tesis için 72 bin metrekare kör kalıp montajı gerçekleştirildi.

2023 yılında yollara çıkacak TOGG, devasa tesisi ile de önemli bir üretim alanı oluşturmak istiyor. Artık kendini iyice gösteren araçlarla alakalı, yakın zamanda yeni gelişmeler de duyabiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası