SonTakip

TOGG CEO’su yerli otomobil için tarih verdi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobiller konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda C–segment SUV aracını …

TOGG CEO’su yerli otomobil için tarih verdi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobiller konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Csegment SUV aracını İstanbul Park’ta piste çıkaran ve test sürüşünü gerçekleştiren, ardından model çeşitliliğini artırmak amacı ile C-segment Sedan modeli için kolları sıvadıklarını açıklayan şirket, şimdi ise ilk yerli otomobilin asfalta ne zaman ayak basacağını duyurdu.

TOGG CEO’su: 2023 yılında yollarda olacak

Dünya gazetesi yazarı Vahap Munyar, TOGG’un (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) Bilişim Vadisi’ndeki merkezine ziyarette bulundu. Deneyimlerini ve şirketin CEO’su Gürcan Karakaş ve Danışmanı Hakan Özenen ile yaptığı sohbeti bugünkü köşe yazısına taşıdı.

Söz konusu sohbette şüphesiz tüm Türkiye’nin merak ettiği yerli otomobil konusuna da değinildi. Şirketin CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un 15 yıllık bir proje sonucunda 2018 yılında kurulduğunu ve 2022’nin sonlarına doğru seri imalata hazır olmak için tesislerin hazırlanmaya başlandığını açıkladı.

Öte yandan şirketin gelecek 15 yılını bugünden belirlediklerini ifade eden Karakaş, “Türkiye’nin Otomobili” üzerinde 2018 yılında çalışmaya başladıklarını ve 2022 yılında üretime geçmeyi planladıklarını belirtti. Bunun sonucunda 2023 yılında ise yollarda olacağını sözlerine ekledi.

TOGG’un otomotiv sektöründe kaç modelle faaliyet göstereceği büyük ölçüde belli oldu. CEO Gürkan Karakaş, bu noktada sepette dört ila altı model olması gerektiğini, ancak kendilerine şu an için beş model belirlediklerini duyurdu.

Asıl amaçlarının Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak olduğunu belirten CEO, Avrupa’da klasik olmayan ve doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olduklarını ifade etti.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası