TikTok Türkiye temsilcisi mecliste! İşte yeni kararlar

TikTok platformuyla alakalı olarak görüşmeler meclise taşındı. İşte TikTok konusunda alınan kararlar ve detayları…

TikTok Türkiye temsilcisi mecliste! İşte yeni kararlar

Son günlerde para aklama, aile ve çocuk psikolojisi üzerine etkileri ve buna benzer birçok adli konuyla gündeme gele TikTok ile ilgili kararlar meclise taşındı. TikTok Türkiye temsilcisi meclise gitti ve konuyla ilgili olarak görüşmeler yapıldı. İşte TikTok ile ilgili alınan kararlar ve detayları…

TikTok: Kara para aklama vb. konularda proaktif ve önleyici önlemler aldık!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Mecralar Komisyonu konuyla ilgili olarak başta TikTok ve diğer sosyal mecralarla ilgili görüşmeler yapmak üzere Komisyon Başkanı Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplandı. Yapılan görüşmelerde son günlerde sosyal mecralar üzerinden yapılan olaylar ve adli vakalar gündemdeydi.

Yapılan görüşmelerde Komisyon Başkanı Milletvekili Hüseyin Yaman “Nasıl ki bir kadının şehir meydanında soyunup para toplaması yasalara, ahlaki değerlere ve hukuka aykırıysa aynı kural sosyal mecralar için de geçerlidir” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında “Bu mecralarda özellikle yaşı küçük çocuklarımız bulunmakta ve bu tarz zararlı içeriklere maruz kalmakta. Bu konularla ilgili TBMM’de birtakım hazırlıkların olduğunu ifade etmek isterim.” ifadelerine yer vererek meclis bünyesinde bu uygulamalara yönelik gerekli hazırlıların yapıldığına dikkat çekti.

Komisyon Başkanı Hüseyin Yaman’ın konuşmasının ardından TikTok Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkiye Bölgesi Kamu Politikaları Yöneticisi ve Türkiye Sözcüsü Emir Gelen konuyla ilgili olarak mecliste görüşme komisyonuna bir sunum yaptı. Yapılan sunumda platformda bulunan önlemler ve kurallar hakkında bilgiler verildi.

TikTok Sözcüsü Emir Gelen, platformun 10 milyonlara varan kullanıcıya sahip olduğunu belirtti. Ardından 40 bin çalışanın TikTok platformunun güvenliği için çalıştığını ve bu konuda yapay zeka gibi teknolojilerden de yararlanıldığı belirtildi. Devamında toplum hassasiyetlerine azami ölçüde önem gösterdiklerini belirten Emir Gelen konuyla ilgili olarak hem adli yönden hem de etik değerler ve ahlaki yönden ortaya çıkacak sorunlar için yeni önlemler aldıklarından bahsetti.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası