Tesla’nın insansı robotlarıyla ilgili yeni bir video paylaşıldı

Elon Musk’ın insansı robot projesi Tesla Bot ile ilgili yeni bir video paylaşıldı. Videoda gelişmeler net bir şekilde görülebiliyor.

Tesla’nın insansı robotlarıyla ilgili yeni bir video paylaşıldı

Elon Musk’ın kısa bir süre önce tanıtılan insansı robotlarıyla ilgili yeni gelişmeler aktarıldı. “Tesla Bot” olarak adlandırılan bu robotların hızlı bir gelişim göstererek daha hızlı ve insan fizyolojisine daha uygun bir şekilde hareket ettiği görülüyor. Tamamen Tesla üretimi olan insansı robotların gelecekte birçok önemli rolü üstleneceği düşünülüyor. İşte detaylar

Tesla Bot çok hızlı gelişiyor!

Tesla’nın bugün YouTube kanalında yayımlamış olduğu video, bizlere Tesla Bot projesinin ilerleyişi ile ilgili birçok fikir verebiliyor. Video içeriğinde yer alan insansı robotlar, kenbdilerinden beklenilen performansı daha rahat bir biçimde sergileyebiliyorlar. Tema olarak “Tamamıyla Tesla üretimi olan robotlar, artık gezinmeye ve çevrelerini keşfetmeye başladılar.” mesajını öne çıkaran Tesla, insansı robotlarıyla ilgili birçok detayı bizlere aktarıyor.

Geride bıraktığımız yılın sonlarına doğru tanıtımı yapılan insansı robotların, aradan geçen kısıtlı zamana rağmen kayda değer bir ilerleme kaydettiğini görebiliyoruz. Artık yapısındaki kamera sayesinde içerisinde bulunduğu ortamı algılayıp tanıyabilen ve hafızasına aktarabilen robotlar, bazı temel becerileri de yerine getirmeye başladı. İnsan davranışlarını izleyip taklit edebilme yetkinliği de kazandırılan robotlar, içerisinde bulunduğu aşama göz önünde bulundurulduğunda oldukça başarılı bir performans sunuyorlar.

Aslına bakarsanız Tesla Bot, ilk etapta ağır işlerde çalışması için geliştirilen endüstriyel bir robot projesiydi. Ancak Tesla tarafından yapılan açıklamalar ışığında projenin evlere de girebilecek şekilde ilerletileceğini fark edebiliyoruz. Nüfus artış hızının giderek azaldığı modern dünyada, robotların hem ev işlerinde hem de endüstride birçok avantaj sağlayabileceğini düşünebiliyoruz. Tabii robotların şu ana dek ulaştıkları seviyede tüm bunların gerçekleşmesi için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu görebiliyoruz.

Şu anda basit görevleri başarıyla yerine getirebilen Tesla Bot’un ileride çok daha kapsamlı görev tanımlarını üstlenebileceği düşünülüyor. İlerleyen zaman diliminde neler olacağını hep birlikte göreceğiz. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası