Tesla sonunda Türkiye’ye geliyor: İşte tarih!

Tesla, Instagram üzerinden yaptığı paylaşım ile Türkiye ve 4/4 vurgusu yaptı. 4 Nisan tarihinde resmi satışların başlaması bekleniyor.

Tesla sonunda Türkiye’ye geliyor: İşte tarih!

Tesla, ürün gamındaki Model 3, Model S, Model X ve Model Y ile elektrikli otomobil piyasasında oldukça büyük bir yere sahip. Tüm dünyada en çok satış yapan elektrikli otomobil markalarından biri olan Tesla, ülkemizde ise şimdiye kadar istenen etkinliği gösteremedi.

Tesla, resmi satışlar için tarih verdi

Uzun zamandır Tesla’nın Türkiye’de araç satışına başlaması beklenirken, şirketin resmi hesabından herkesi heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Tesla, Instagram üzerinden yaptığı paylaşım ile Türkiye ve 4/4 vurgusu yaptı. Şirketin 4 Nisan tarihinde Türkiye’de resmi olarak satışlara başlaması bekleniyor.

Tesla’nın vurguladığı 4 Nisan tarihi ile birlikte araçların ön satışlarına başlanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan 4/4 vurgusu Tesla’nın ürün gamındaki dört aracın da ülkemize geleceği anlamına geliyor olabilir.

Dünyada elektrik otomobil dönüşümünü hızlandıran Tesla’nın en sonunda ülkemize adım atacak olması oldukça büyük önem taşıyor. Şirketin ilk etapta Model 3 ve Model Y ile daha küçük otomobillerini Türkiye piyasasına çıkarması bekleniyor. İlerleyen dönemde ise Model S ve Model X gibi ürün gamının tepesinde yer alan otomobilleri de ülkemizde görebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası