Subaru efsanesi elektrikleniyor!

Subaru, yeni nesil WRX STI modelinde elektrikli bir güç ünitesi kullanmayı planlıyor. Yeni model hibrit ya da tamamen elektrikli olacak.

Subaru efsanesi elektrikleniyor!

Subaru’dan STI logolu modelleri maalesef bir süredir göremiyoruz. Yeni nesil WRX’i tanıtan Japon markadan STI versiyon hakkında ise şimdiye kadar bir açıklama alamamıştı. Ancak son yapılan açıklamalara göre STI logosu geri dönüyor, hem de elektriklenerek.

Subaru WRX STI efsanesi geri dönüyor

Japon üretici yaptığı açıklama ile birlikte WRX’in elektrikli bir versiyonu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bu yeni model hibrit ya da tamamen elektrikli olabilir. Henüz oldukça kısıtlı bilgiye sahip olduğumuz bu versiyonun ne zaman tanıtılacağı ise açıklanmadı.

Subaru, şimdiye kadar tüm elektrikli model gamını Toyota ile birlikte geliştirdi. Japon üretici, Prius ile aynı alt yapıyı kullanan şarj edilebilir hibrit Crosstrek ve bZ4X ile platform kardeşi Solterra ile elektrikli modellere giriş yaptı.

Hâl böyleyken, yeni nesil Subaru WRX ve WRX STI modellerinin de Toyota ile yapılan bu iş birliğinden yararlanacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada WRX STI’de çift güç ünitesi görmek oldukça muhtemel görünüyor. Japon üreticinin izleyeceği yola bağlı olarak çift elektriki motoru ya da bir içten yanmalı ve bir elektrik motorlu düzen ile karşılaşabiliriz.

Bunların yanı sıra yeni nesilde WRX modelinin Impreza köklerinden de uzaklaşması bekleniyor. Muhtemelen yeni nesil ile birlikte hatchback karoseri de yeniden göreceğiz. Subaru ayrıca tam bir STI deneyimi yaşatmak için araçta birçok ince ayar yapacaktır. Yıllardır turbo beslemeli motorlara alışık olan Subaru hayranlarının elektrikli bir versiyonu beğenmesi için Japon üreticinin fazla mesai yapması gerekecek gibi görünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası