Spotify tasarımı değişiyor: Yeni özellikler geldi!

Spotify, yeni bir arayüze geçiş yaptığını duyurdu. Stream On etkinliğinde, TikTok benzeri özellikler de gün yüzüne çıktı.

Spotify tasarımı değişiyor: Yeni özellikler geldi!

Spotify, bugün düzenlediği Stream On etkinliğinde yeni arayüzünü ve özelliklerini duyurdu. Çok daha etkileşimli bir kullanıcı deneyimi sunan yeni tasarım, TikTok benzeri bir özelliği de beraberinde getiriyor. Değişikliklerden Müzik, Podcast ve Sesli Kitaplar gibi platformun birçok hizmeti etkilenecek.

Spotify ana sayfasında yeni neler var?

8 Mart’tan itibaren global olarak sunulan yeni Spotify arayüzü; müzik, podcast ve sesli kitaplar için dikey sayfalarda kişiselleştirilmiş ön izlemeler sunacak. Bu tasarım değişikliğiyle birlikte TikTok tarzı bir arayüz de kullanıcılar ile buluşacak.

İçerik oluşturucular için daha fazla görünürlük sağlamayı amaçlayan mobil uygulama, büyük ölçüde yeniden tasarlandı. Mobil uygulamada şarkı ve podcast görsellerini daha fazla ön plana çıkaran yeni tasarım, dikey olarak kaydırılabilir bir “Keşfet” sekmesi alıyor.

Yeni tasarımın en dikkat çeken noktalarından biri Keşfet sekmesi oldu. TikTok tarzı bir tasarıma yer verecek bu özellik, aşağı kaydırdıkça müzik ve podcast ön izlemeleri sunacak. Bu sayede zevkinize göre yeni şarkı, podcast ve sesli kitaplar bulabileceksiniz.

Spotify’ın kurucusu ve CEO’su Daniel Ek’in açıklamasına göre kullanıcılara otomatik şarkılar öneren Smart Shuffle’ın yetenekleri geliştirildi. Buna göre tek bir dokunuşla mevcut çalma listesini tamamlayarak kullanıcılara daha fazla şarkı önerecek.

2

Doğrulandı: Apple, Qualcomm’a darbeyi indiriyor! Yeni iPhone geliyor

3

Dünyada ilk: iPhone 15 Pro Max, yeni Samsung ekranını kullanacak!

4

Opel Corsa Mart 2023 fiyat listesi

5

Bomba gelişme: CS:GO 2 ilk kez ortaya çıktı!

6

Ekran kartı satışlarında NVIDIA RTX 4080 ve 4070 Ti sürprizi!

7

Elon Musk etkisi: Twitter eskisi kadar güvenli değil

8

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı belli oldu!

9

Microsoft, düşük çözünürlüklü video devrini bitirecek!

10

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan kritik İHA-SİHA açıklaması!

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası