SonTakip

Spotify hikayeler özelliği ilk kez göründü!

Snapchat ile mobil uygulamalarda yerini almaya başlayan hikayeler özelliği son olarak Twitter’a “Fleets” adıyla gelmişti. Neredeyse her sosyal …

Spotify hikayeler özelliği ilk kez göründü!

Snapchat ile mobil uygulamalarda yerini almaya başlayan hikayeler özelliği son olarak Twitter’a “Fleets” adıyla gelmişti. Neredeyse her sosyal medya platformunda gördüğümüz özellik, dijital müzik servisi Spotify’a da geliyor. 2019 yılının Ağustos ayında geleceği onaylanan Spotify hikayeler özelliği, ilk defa bazı kullanıcılar tarafından erişilebilir oldu.

Spotify hikayeler özelliği test aşamasında

Hikayeler özelliğini artık sosyal medya ile alakası olmayan uygulamalarda bile görmeye başladık diyebiliriz. Paylaşıldıktan 24 saat sonra kaybolan içerikler paylaşmaya yarayan özellik dijital müzik servisi Spotify’a geliyor. Doğrulanmış bir Twitter hesabına sahip oyun yayıncısı paylaştığı tweet ile hikayeler özelliğini video olarak gösterdi. Videoda Spotify tarafından hazırlanan bir çalma listesi için oluşturulmuş hikayeleri görüyoruz.

Spotify hikayeler özelliği şu an sadece çalma listesinde görünmüş olsa muhtemelen sanatçılar tarafından da kullanılabilir hale getirilecektir. Özellik şu an için sadece küçük bir kullanıcı kesimi için yayımlanmış olmalı, aynı çalma listesine giden kullanıcılar hikayeleri göremediğini belirtmiş. Hikayelerin ne zaman herkes tarafından kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Ne zaman yayımlanacağı bilinmediği gibi kimler tarafından nasıl kullanılabileceği de bilinmiyor.

Spotify gibi bir uygulamada hikayelerin ne kadar gerekli olduğu ise bir tartışma konusu. Zaten tweet’i paylaşan kişi de bu akımın durması gerektiğini ifade etmekten kaçınmamış.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası