SonTakip

Sony’den ücretsiz Black Lives Matter teması

Sony, renk ayrımına dayalı ırkçılığa karşı olan Black Lives Matter hareketine destek veren kullanıcılarına yönelik bir adım attı. Sony, hareketi …

Sony’den ücretsiz Black Lives Matter teması

Sony, renk ayrımına dayalı ırkçılığa karşı olan Black Lives Matter hareketine destek veren kullanıcılarına yönelik bir adım attı. Sony, hareketi benimseyen tüm PS4 sahiplerinin ücretsiz olarak kullanacağı statik bir tema yayınladı.

Black Lives Matter hareketi Sony tarafından temaya çevrildi

Sony, PS4 konsollarına sahip olan kullanıcılarına Black Lives Matter hareketine destek olmaları için yeni bir yol sağladı. Şirket PlayStation Store üzerinde hareketle aynı ada sahip bir statik bir tema servis etti. Kullanıcılar temayı aktif hale getirdiğinde PS4’ün kullanıcı ara yüzünün sağ alt kısmında hareketle ilişkilendirilen sarı çizgilerle belirtilmiş havaya doğru kalkan siyah bir yumrukla karşılaşacak. Arka plan olaraksa siyah bir renk kullanan temada kullanıcı ara yüzünün üst kısmında #BLM etiketi yer alıyor.

Son birkaç ay içinde pek çok firma protestolara desteklerini göstermek için benzer çalışmalara imza atmıştı. Haziran ayında Activision, hareketi desteklemek için Call of Duty: Modern Warfare’in açılış ekranını güncellemişti. Destiny 2 geliştiricisi Bungie ise hareketle ilgili birçok eşyaya oyununda yer vermeyi ihmal etmemişti. Bunun yanında Microsoft, EA, Blizzard ve Bethesda gibi büyük firmalar konuyla ilgili tutumlarını çekinmeden söylemişti.

Olaylar, 25 Mayıs 2020 tarihinde Amerika’nın  Minneapolis kentinde George Floyd isimli bir siyahi vatandaşın polis tarafından orantısız güç kullanarak öldürülmesinin ardından başlamış ve kısa süre içinde tüm ülkeye sıçramıştı. Olaylar kısa süre sonra ise dünyanın neredeyse tamamı tarafından destek görmüştü.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası