SonTakip

Sony PS5 için ilk büyük güncellemesini yayınladı

Sony, PlayStation 5 için ilk büyük güncellemesini paylaştı. Güncelleme, 1080p ekranlar için 120 Hz çıkışı ve daha iyi HDMI kontrolü sunuyor …

Sony PS5 için ilk büyük güncellemesini yayınladı

Sony, PlayStation 5 için ilk büyük güncellemesini paylaştı. Güncelleme, 1080p ekranlar için 120 Hz çıkışı ve daha iyi HDMI kontrolü sunuyor. Ayrıca PS5 güncellemesi ile firma yeni nesil konsolun, oyunları harici bir USB sürücüsünde depolamasına olanak veriyor.

PS5 güncellemesi 1080p ekranlarda çalışmayı mümkün hale getiriyor

Sony, paylaştığı bir blog gönderisinde PS5 için gelecek güncellemenin detaylarına dair bilgiler paylaştı. Buna göre PS5 uyumlu TV’lerde zaten 120 Hz çıkışı desteklenirken, güncellemeden sonra daha yüksek yenileme hızlarına sahip 1080p ekranlar da konsolu çalıştırabilecek. Öte yandan HDR‘ı desteklemeyen bir oyun ya da uygulama kullanılırken video çıkışını HDR olmayan şeklinde değiştirme seçeneği de sunuldu.

Güncelleme bunun yanında PS5 konsolu açıldığında, TV‘yi açacak ayarlar arasında ayrı ayrı seçim yapmayı ve TV kapandığında konsolu bekleme moduna alabilecek yeni HDMI geçişlerine de müsaade ediyor. Ayrıca Ayarlar > Kaydedilen Veriler ve Oyun > Uygulama Ayarları > Takip Edilen Oyunları Yönet yolunu izleyerek takip edilen tüm oyunları görmek imkanına sahip olunacak. Böylece konsol, tek tek haber göndermek ve kullanıcıların oyun merkezlerine gitmesine gerek kalmadan oyunları takip etmeyi bırakmaya olanak tanıyacak.

Yaklaşık 900 MB olan güncellemede aralarında oyun içi sohbeti hızlı bir şekilde devre dışı bırakma, satın alınan oyunları arama, kitaplıkta oyunları gizleme ve DualSense‘e modifikasyon yapma gibi birçok özellikte değişiklikler sunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası