SonTakip

Nintendo Acımıyor Kapatıyor!

İçerik lisansları konusunda YouTube da bile zorluk çıkartan Nintendo, şimdi de fan yapımı bir tarayıcı oyununu kapattırdı. Zelda tutkunları bu habere çok üzülecek..

Nintendo Acımıyor Kapatıyor!

Zelda tutkunları uzun bir süredir yeni oyunun hasreti ile yanıp tutuşuyor. Bir Zelda fanı bu durumdan oldukça sıkılmış olacak ki geçtiğimiz günlerde tarayıcı tabanlı Zelda 30 Year Tribute oyunu ile karşımıza çıkmıştı.

İnternet tarayıcısı üzerinden oynanan Zelda 30 Year Tribute, retro grafikleri ve keyifli oynanışı ile Zelda hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaşmıştı. Bu yoğun ilgi sadece fanlardan değil oyunun lisans haklarını elinde bulunduran Nintendo tarafından da geldi. 

Nintendo bildiğiniz gibi lisans hakları konusunda oldukça hassas davranıyor. YouTube üzerinden yapılan Nintendo oyunların yayınında, Nintendo yayıncıdan oyunun orijinal kopyasına sahip olduğuna dair bir kanıt istiyor. Eğer yayıncı bunu kanıtlayamazsa video direkt olarak siliniyor.

Nintendo, fan yapımı Zelda 30 Year Tribute oyunu için de aynı hassasiyeti gösterdi ve oyunun internet sitesi bugün kapatıldı. Zelda 30 Year Tribute oynamak isteyenler maalesef ki siteye erişemiyor.

 

 

Kaynak: Nintendo Acımıyor Kapatıyor!

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası