Sonunda: Starfield çıkış tarihi ve Türkiye satış fiyatı belli oldu!

Bethesda imzası taşıyan ve uzayda geçen Starfield oyununun çıkış tarihi ve Türkiye satış fiyatı belli oldu. İşte ayrıntılar…

Sonunda: Starfield çıkış tarihi ve Türkiye satış fiyatı belli oldu!

Starfield, hiç şüphesiz oyun dünyasının en beklenen yapımları arasında yer alıyor. Hatta bu noktada The Game En Çok Beklenen Oyun Ödülü adayı bile oldu. Bugün ise daha önce birkaç defa ertelenen oyunu bekleyenler için iyi haber geldi. Öyle ki Starfield’ın çıkış tarihi ve Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Starfield, bomba gibi geliyor: İşte oyunun konusu

Son zamanlarda Microsoft’a satılma davasıyla gündemden düşmeyen Bethesda Game Studios, Starfield için yeni bir oynanış videosu paylaştı. Hayranlarını heyecanlandıran bu video ile birlikte Starfield’ın çıkış tarihi ve destekleyeceği platformlar da duyuruldu. O halde öncelikle oyunun konusuna bakalım.

Uzay temalı bir aksiyon rol yapma oyunu (RPG) olan Starfield, oyuncuları keşif dolu bir galaksi macerasına çıkarmayı hedefliyor. Geniş bir açık dünyada geçecek oyunda oyuncular olarak uzayda farklı gezegenleri keşfedebilecek ve görevler üstleneceğiz.

Geliştirici tarafından paylaşılan bilgilere göre Starfield’da keşfedebileceğimiz 1000’den fazla gezegen olacak. Tabii bu gezegenlerde yerçekimi de olacak. Hatta bu yerçekimi, gezegene göre değişiklik gösterecek.

Öte yandan bu gezegenlerde, onlarla iletişime geçebileceğimiz pek çok NPC olacak. Ayrıyeten, söylenenlere göre oyunda, Bethesda’nın şu ana kadar inşa ettiği en büyük harita olan New Atlantis yer alacak.

Bethesda’nın yayımladığı oynanış videosuna baktığımızda oyunun oldukça detaylı olduğunu görebilmek mümkün. Öyle ki canlandıracağımız karakterin diş yapısını, makyaj ve hatta yünüzdeki leke ve yara izlerini bile belirleyebileceğiz. O halde Starfield çıkış tarihi ve fiyatına geçelim.

Starfield çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı!

Starfield, 6 Eylül tarihinde Xbox Series S / X ve PC platformları için çıkış yapacak. Ayrıyeten oyun, çıktığı gün Xbox Game Pass‘e eklenecek ve servis aboneleri, herhangi bir ek ücret ödemeden oyunu oynayabilecekler.

Starfield‘ın PC’deki Standard versiyonu 899 TL, premium sürümü ise 1.299 TL fiyat etiketiyle ön siparişlere açıldı. Xbox Series X/S‘teki fiyatı ise Standard versiyon 1.150 TL iken, premium sürümü ise 1.600 TL olarak belirlendi.

  • Starfield Standard Edition – PC: 899 TL
  • Starfield Standard Edition – Xbox Series X/S: 1.150 TL
  • Starfield Premium Edition – PC: 1.299 TL
  • Starfield Premium Edition – Xbox Series X/S: 1.600 TL

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası