Son Windows 10 güncellemesi bilgisayarınızı bozabilir!

Windows 10 uygulamaları yeni güncellemeyle bozulmuş gibi görünüyor. Eski işlemcili bilgisayarlar Windows 10 kullanamıyor.

Son Windows 10 güncellemesi bilgisayarınızı bozabilir!

Microsoft, Windows 10 desteğini 2025 yılında bitirecek. Desteğin bitmesine bir yıla yakın bir süre kalmışken, birçok kullanıcıdan ilginç şikayetler gelmeye başladı. Eski işlemcilere sahip kullanıcıların Windows 10 uygulamalarını açamadığı tespit edildi.

Windows 10 uygulamaları neden açılmıyor?

Microsoft forumlarında yer alan şikayetlerin sayısı son günlerde oldukça arttı. Eski donanımlara sahip Windows 10 kullanıcılarının, uygulama başlatma hatalarıyla karşılaştığı görülüyor. Fotoğraflar, Hesap Makinesi ve Denetim Masası gibi uygulamalar “Dosya Sistemi Hatası” uyarısı veriyor.

Sorunun ana kaynağı şimdilik belirsiz, ancak eski işlemcilerden kaynaklandığı düşünülüyor. Intel Core 2 Duo ve AMD Athlon X2 gibi eski nesil bilgisayarları etkiliyor gibi görünüyor. Kullanıcılar, son uygulama güncellemelerinin eski işlemcilerden desteği kestiği yönünde. Bu da uygulamaların bozulmasına yol açtı.

Bazı kullanıcıları ise bu hatanın Microsoft’tan bağımsız olduğunu düşünüyor. Windows 10’un sorunsuz çalışması ve yerel uygulamalara giriş yaparken hata alınması, bu iddiayı da doğrular nitelikte. Yani eski işlemcilerde uyumluluk hatası yaşanıyor olabilir.

Windows 7 ve daha eski sistemleri görmüş bilgisayarların, Windows 10 uygulamalarında zorlanması şaşırtıcı değil. Microsoft henüz sorunla ilgili resmi açıklamada bulunmadı, ancak eski işlemcilerin yeni güncellemeleri kaldırmadığı düşünülüyor.

Eski bir bilgisayarınız var ve Windows 10 kullanıyorsanız, yeni bir düzeltme yayınlanana kadar otomatik güncellemeleri kapatmanızı öneriyoruz. En azından bir süre daha yerel uygulamaları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası