SonTakip

Son dakika: Elon Musk, Twitter anlaşmasını askıya aldı!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya platformu Twitter’ı hisse başına 54.20 dolar ödeyerek toplamda 43.4 milyar …

Son dakika: Elon Musk, Twitter anlaşmasını askıya aldı!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya platformu Twitter’ı hisse başına 54.20 dolar ödeyerek toplamda 43.4 milyar karşılığında satın almak için anlaşmaya varmıştı. Ancak iş insanı, kısa süre önce kritik bir karar vererek şirketin satın alma işlemlerini geçici olarak askıya aldığını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Elon Musk, şimdilik Twitter’ı satın almayacak

Herkes anlaşmanın resmiyete dökülmesini ve devir işlemlerinin gerçekleşmesini beklerken Elon Musk, kısa süre önce sürpriz bir açıklama yaparak Twitter’ı satın alma işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Elon Musk’ın açıklamasının ardından Twitter hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 19 oranında düşüş yaşadı.

İş insanının bu kararının ardındaki neden ise platformun spam ve sahte hesapların sayısıyla ilgili yaptığı bir açıklama diyebiliriz. Bir süre önce Twitter‘ın bu gibi hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden daha az olduğunu duyurmasının ardından Musk, ilgili veriler doğrulanana kadar platformu satın alma işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

Tabii bu durum, iş insanının yapılan anlaşmadan cayması halinde ödemesi gereken tazminatı da akıllara getirdi. Zira Musk ile Twitter arasında imzalanan anlaşma kapsamında sözleşmenin fesih edilmesi için 1 milyar dolar ödenmesi gerekebilir. Ancak bu duruma gerek olacak mı ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

Elon Musk, Twitter’a ilk olarak geçtiğimiz ay yüzde 9,2’lik pasif hisse satın alarak girdi. Ancak daha sonra bununla yetinmeyen ve şirketin tamamına talip olan iş insanı, özellikle yönetim kuruluyla yaşamış olduğu gerginliğe rağmen hedefine ulaşmayı başardı. Ancak son gelişme, tüm bu durumları değiştirebilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası