Samsung Galaxy Watch kalp hastalıklarını teşhis edecek!

Samsung, Galaxy Watch ile düzensiz kalp ritmi bildirimleri gönderecek. Bu, kalp hastalıkları için erken teşhis anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Watch kalp hastalıklarını teşhis edecek!

Samsung, Galaxy Watch saatlerine kalp ritmini takip edecek yeni bir özellik ekliyor. Teknoloji devi, ABD’den Health Monitor uygulaması için düzensiz kalp ritmi bildirimi (IHGN) sertifikası aldığını duyurdu. Bu, Galaxy Watch’un kalp ritmindeki bozuklukları tespit ederek kullanıcıyı uyaracağı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Watch, düzensiz kalp ritmi için bildirim atacak

Galaxy Watch modelleri halihazırda kalp için EKG raporu sunabiliyor. Ancak IHGN özelliğinin eklenmesi, kalp sağlığını takip etme konusunda yeni bir sayfa açacak. Samsung, kalp için popüler bir aritmi türü olan atriyal fibrilasyonun (AFib) tanımlanmasına yardımcı olacağını söylüyor.

AFib; felç ve kalp yetmezliği gibi komplikasyonlar dahil olmak üzere potansiyel kalp sağlığı sorunlar için uyarı olarak kabul edilir. AFib’li bireylerin erken teşhisi ise tedavi için oldukça önemli. Bu yüzden Galaxy Watch’un kalp ritmindeki bozulmalar için bildirim atması dikkat çekici görünüyor.

Galaxy Watch Active’in BioActive Sensörü Health Monitor uygulamasında etkinleştirdiğinde, arka planda kalp ritimlerini takip edecek. Düzensiz ölçümler tespit edilirse, saat, potansiyel AFib uyarısı verecek. Daha kesin bir değerlendirme için kullanıcılardan EKG taraması istenecek.

IHGN özelliği, One UI 5 Watch güncellemesine dahil edilecek. Yani Galaxy Watch 4 ve sonraki modeller, bu özelliğe erişebilecek gibi görünüyor. One UI 5 Watch güncellemesi ayrıca gelişmiş uyku takibi ve antrenmanlar için kişisel tavsiye sunacak.

Düzensiz kalp ritmi bildirimi dikkat çekici görünse de, tüm kullanıcılar için erişime açılmayabilir. Samsung’un bu özelliğin pazara, operatöre, modele ve eşlenen akıllı telefona bağlı olacağını söylüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası