SonTakip

Samsung, daha hızlı dosya aktarımı için önemli bir adım attı!

Çinli şirketler akıllı telefon pazarına yön vermeye devam ediyor. Birkaç yıl önce Xiaomi, OPPO ve Vivo, 20 MB/s hıza kadar dosya aktarımı …

Samsung, daha hızlı dosya aktarımı için önemli bir adım attı!

Çinli şirketler akıllı telefon pazarına yön vermeye devam ediyor. Birkaç yıl önce Xiaomi, OPPO ve Vivo, 20 MB/s hıza kadar dosya aktarımı sağlamak için MTA adındaki ittifakı kurdular ve yeni bir özelliği geliştirmeye başladılar. Bu özellik birkaç ay test edildikten sonra nihayet kullanıma sunuldu. Şimdi ise Çinli üreticilerin kurduğu bu ittifaka önemli bir isim daha dahil oluyor.

Yabancı basında çıkan haberlere göre Güney Koreli üretici Samsung, artık Çinli şirketlerin kurduğu MTA ittifakına katıldı. Halihazırda bünyesinde hızlı dosya aktarım özelliğini barındıran şirket, alternatif olarak bu gruba da katıldı.

Samsung, Çinli üreticilerin kurduğu MTA ittifakına katıldı

Samsung dışında bu grupta popüler olan diğer markalarda yer alıyor. Örneğin Asus ve Asus’un oyuncu telefonu üreten Republic of Gamers markası, OnePlus, Meizu, ZTE, Black Shark ve HiSense de bu topluluğun içerisinde. Ancak tüm bu şirketler arasına Samsung’un dahil olması epey ses getirdi.

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Samsung, 2020 yılında kullanımdan kaldırılan Android Beam’in yerine kendi kablosuz aktarım özelliği Quick Share’ı getirdi. Ek olarak şirket Windows 10 için bile uygulama geliştirdi.

Şimdi ise Samsung kendi dosya aktarımına alternatif olarak Çinli şirketlerinde ittifakına katılma kararı aldı. Bundan sonra Galaxy akıllı telefonlar MTA sistemini destekleyecek ve dosya aktarım konusunda epey hızlanacak. Fakat Samsung’un bu güncellemeyi ne zaman piyasasya süreceği bilinmiyor. Tüm ayrıntılar için beklemek en doğru karar olacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası