SonTakip

Samsung 2017’den sonra ilk kez Apple’ı tuş etti

Biliyorsunuz Apple, iPhone ile birlikte her yıl popülerliğini artırıyor. ABD merkezli Apple’ın tahmin edebileceğiniz üzere en büyük satışları ABD …

Samsung 2017’den sonra ilk kez Apple’ı tuş etti

Biliyorsunuz Apple, iPhone ile birlikte her yıl popülerliğini artırıyor. ABD merkezli Apple’ın tahmin edebileceğiniz üzere en büyük satışları ABD pazarında oluyor. Milyonlarca kişiye kısa sürede ulaşan iPhone modelleri popülerliği katlamaya yetiyor ancak yeni rakamlara göre Samsung önemli bir başarı gösteriyor. Samsung akıllı telefon satışları ile liderliğini ilân etti!

Dikkat çeken Samsung akıllı telefon satışları

Samsung, 2017 yılının ikinci çeyreğinden bu yana ilk kez ABD pazarında Apple’dan daha fazla akıllı telefon sattı. The Korea Herald’daki habere göre, Güney Kore merkezli teknoloji şirketi, geçen yılın aynı dönemine göre 6.7 puanlık artışla Temmuz-Eylül döneminde yüzde 33.7 ile birincilik koltuğuna oturdu. Samsung bir süredir Avrupa pazarında önemli satışlar yaparken, Apple’ı kendi ülkesinede tuş ediyor.

Samsung’un rakamlarındaki bu artışın sebebi ise orta segmente modellerinin yanı sıra Galaxy Note 20 serisi ve Galaxy Z Fold 2 katlanabilir ekranlı telefonu da dahil olmak üzere birinci sınıf telefonlarına artan talep olduğu söyleniyor. Zaten Samsung her yıl pek çok bütçeye seslenen çok sayıda telefona imza atıyor. Bu sebeple neredeyse her segmentteki müşteriyi kendisine çekmeyi başarıyor.

Strategy Analytics raporuna göre, Samsung ABD’de akıllı telefon satışlarında birinci sırada olan Apple’ı ikinci sıraya atmış oldu. Samsung yüzde 33.7 ile birinciyken, Apple yüzde 30.2 ile ikinci sırada yerini alıyor. Apple’ın düşüş yaşamasının nedeni ise iPhone 12’lerde yaşanan gecikmenin olduğunun altı çiziliyor. Bu listede üçüncü sırada ise LG yüzde 14,7 ile karşımıza çıkıyor.

Samsung’un başarısı ise sadece ABD pazarında değil aynı zamanda küresel pazarda da kendisini hissettirdi. Zira Samsung, yüzde 21.9’luk pay ile küresel pazarın en çok satanı oldu. Onu ise yüzde 14.1 ile Huawei, yüzde 12.7 ile Xiaomi takip ederken, Apple yüzde 11.9 ile bu markaların altında yer aldı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası