SonTakip

Resident Evil Village VR’dan oynanış videosu yayınlandı!

Metaverse çılgınlığı ile daha da artan AR ve VR teknolojileri, belki de en çok oyunlara yansıdı. Şimdi bu kervana geçen seneden beri piyasada …

Resident Evil Village VR’dan oynanış videosu yayınlandı!

Metaverse çılgınlığı ile daha da artan AR ve VR teknolojileri, belki de en çok oyunlara yansıdı. Şimdi bu kervana geçen seneden beri piyasada olan Resident Evil Village de katılıyor. Her ne kadar PlayStation 4 için VR moduna sahip olan bir Resident Evil ile karşılaşmış olsak daResident Evil Village için herhangi bir sanal gerçeklik opsiyonu düşünülmemişti. Bu anlamda mod yapımcıları devreye girdi ve serinin son oyununu VR platformunda deneyimlemek isteyen oyuncular için VR modunun geliştirildiği açıklandı.

Resident Evil VR, Praydog tarafından geliştiriliyor

Resident Evil Village, 2021 yılında piyasaya sürüldü ve serinin FPS kamera açısına geçişinin sonrasında Resident Evil 7’nin devamı niteliğinde piyasaya sürüldü. 1 Mayıs 2021 tarihinde ilk olarak PlayStation 4 ve Xbox One için oyuncuların beğenisine sunulan yapım, kısa bir süre sonra Microsoft Windows, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için de piyasaya sürüldü.

Her ne kadar serinin üçüncü kişi kamera açısıyla oynanması yönündeki ısrarlarını sürdüren hayranlar olsa da Resident Evil Village, birçok yılın ödülünü alarak rüştünü ispatladı. Şimdi de VR teknolojisi ile buluşarak hayranlarının ilgisini katlayacak.

Resident Evil Village’ın VR modunu özel kılan en önemli özelliği, kontrolcü desteğinin tamamen sağlaması ve baş hareketleri de dahil olmak üzere sanal gerçekliğin sunduğu her şeyi oyunculara sunması olarak tanımlanıyor. Bu modu kurmanız için sadece Steam veya farklı bir platform aracılığıyla sahip olmanız yeterli; Resident Evil VR için ayrıca bir ücret ödemenize gerek yok.

Her ne kadar modifiye edilmiş PlayStation VR veya HTC Vive gibi sanal gerçeklik gözlükleriyle deneyimlenebilse bile, oyunu en yüksek ayarlarda oynayabilmek için HP Reverb G2 VR ve Nvidia‘nın amiral gemisi RTX 3090 kullanmanız öneriliyor. Resident Evil Village VR’ı deneyimlemek için buraya tıklayarak oyunun mod sayfasına erişebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası