Porsche daha önce görülmemiş modellerini çıkarttı!

Porsche Design Studio, gelecekte gelmesi muhtemel olan otomobil modellerini görücüye çıkarttı. Daha önce hiçbir şekilde gösterilmemiş olan üç …

Porsche daha önce görülmemiş modellerini çıkarttı!

Porsche Design Studio, gelecekte gelmesi muhtemel olan otomobil modellerini görücüye çıkarttı. Daha önce hiçbir şekilde gösterilmemiş olan üç modeli paylaşan Porsche göz kamaştırıyor. Bu otomobiller arasında yarışçılar için bir model bulunuyorken, bir üstü açık spor otomobil ve elektrikli bir araç bulunuyor. Porsche üç yeni modeli ortaya çıkarttı: The Porsche 919 Street, Porsche Vision Spyder, Porsche Vision Renndienst.

The Porsche 919 Street ve dahası

Tahmin edebileceğiniz üzere otomobillerin geliştirilmesi süreci gerçekten de uzun sürüyor. Tasarımından üretimine kadar uzun süre geçen bu araçların son kullanıcıyla buluşması yılları alabiliyor. Üretimden test aşamasına kadar geçen bu süre de otomobil tutkunları için oldukça uzun olabiliyor.

Porsche de Porsche Unseen adlı kitabın bir parçası olarak üç farklı konsepti yayımladı. The Porsche 919’u 2014 ve 2017 yılları arasında Le Mans LMP1, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonasında boy göstermişti. Başarılı sonuçlar getiren bu model, Porsche’yi The Porsche 919 Street modelini düşünmeye itmiş gibi duruyor. Çok iyi görünen bu model gerçekten de otomobil tutkunlarını etkileyecek gibi duruyor.

Porsche Vision Spyder modeli ise klasik bir silüete modern bir bakış sunuyor. Üstü açık olarak tasarlanan bu model, 1950’li yılların Porsche 550 Spyder ruhu ile tasarlanmış. 550 modelinin oldukça popüler ve değerli olduğunu sanıyoruz söylemeye gerek yok. James Dean’in 1955’teki Little Bastard isimlendirmesiyle karşımıza çıkartmış olduğu Porsche, 130 sayısına da gönderme yapıyor ve bu araçta ”131” numaralandırmasına yer veriliyor.

Porsche Vision Renndienst modeli ise oldukça farklı duruyor. Klasik otomobil algısının dışında daha düz bir ön tasarıma sahip. Kısa ve daha yassı bir tasarım tercih edilen Porsche Vision Renndienst modelinde, kırmızı renk gönülleri fethediyor. Porsche’nin Volkswagen ve ünlü Kombi minibüsü ile olan ilişkisine fütüristik, bir şekilde sportif bir gönderme yapılıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası