Popüler bilgisayar oyunu iOS’a geliyor!

Epic Games tarafından yapılan açıklamaya göre oyun mağazası ve Fortnite, iOS kullanıcılarına sunulacak. İşte ayrıntılar…

Popüler bilgisayar oyunu iOS’a geliyor!

Bilindiği üzere Apple, 2020 yılında Epic Games Store‘u uygulamada kendi ödeme yöntemlerini kullanarak kuralları ihlal etmesi sebebiyle App Store‘dan kaldırdı. Bu adım teknoloji dünyasında bir hayli konuşuldu. Hatta mahkemeye bile taşındı.

Mahkeme pek çok konuda Apple‘ın lehine kararlar verdi. Ancak teknoloji devi, geçtiğimiz sene yürürlüğe giren Avrupa Birliği’nin Dijital Hizmetler Yasası kapsamında önemli değişiklere gitmek zorunda kaldı. Bu değişikler doğrultusunda Epic Games Store‘un söz verdiği gibi App Store‘a geri döneceği açıklandı. Fortnite da mağaza ile birlikte iOS kullanıcılarına sunulacak. İşte ayrıntılar…

Epic Games Store ve Fornite, iOS için geri dönüyor!

Epic Games, bugün resmi web sitesi üzerinden 2024 planlarını duyurdu. Bu duyuruda şirket, Epic Games Store uygulamasını Avrupa için iOS üzerinde yayınlamak üzere yakın zamanda geliştirme çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Net bir tarih verilmedi. Epic Games‘in İsveç firması, bu mobil mağazadan sorumlu olacak. Bu firmanınsa üç stüdyodan, toplamda 60 çalışandan oluştuğu belirtiliyor.

Peki Epic Games Store‘un iOS uygulaması üzerinden bir oyun satın alınabilecek mi? Bu konuyla ilgili net bir açıklama mevcut olmasa da büyük olasılıkla evet, oyun satın alınabilecek. Pekala, Fortnite nasıl sunulacak?

Bilindiği üzere Fortnite, şu anda GeForce Now üzerinden oynanabiliyor. Bilmeyenler için GeForce Now, NVIDIA tarafından sunulan ve uzaktaki güçlü bir bilgisayar bağlanarak oyun oynamayı mümkün kılan abonelik tabanlı bir servis.

Aslında GeForce Now da Apple‘ın kuralları sebebiyle App Store‘da yoktu. Şirketin yapmak zorunda olduğu düzenlemelerle birlikte bu hizmet de yakın zamanda iOS ve Android kullanıcılarına sunulacak. Böylelikle Fortnite‘ı GeForce Now üzerinden oynayabileceksiniz. Tabii erişebilmek için abonelik ücreti ödemeniz gerekecek. Yani oyun, App Store üzerinden ücretsiz yayınlanmayacak.

Apple, düzenlemeleri Avrupa Birliği kapsamındaki ülkeler için yaptı. Dolayısıyla Epic Games Store‘un mobil uygulamasına Türkiye’den erişilemeyecek gibi görünüyor. Bu, Fortnite için de geçerli. Söz konusu düzenlemelerin kapsamı genişletilirse farklı bir durum olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası