SonTakip

PlayStation Store web yeni tasarımı ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde Sony tarafından paylaşılan bilgiye göre PlayStation Store web ve mobil sürümü yeniden tasarlanacak ve yayınlanacaktı …

PlayStation Store web yeni tasarımı ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde Sony tarafından paylaşılan bilgiye göre PlayStation Store web ve mobil sürümü yeniden tasarlanacak ve yayınlanacaktı. Açıklamadan kısa bir süre geçmesine rağmen PS Store web sürümünün tasarımı ortaya çıktı.

PlayStation Store web yeni tasarımı ortaya çıktı

PS4 kullanıcıları için oldukça önemli bir açıklamaya imza atan Sony, geçtiğimiz hafta sonu bütün oyunculara değişiklikle alakalı bülten maili gönderdi. Bu bültende PS Store web ve mobil sürümünde artık PS4 uygulamaları ve temalarının tamamen kaldırılacağı ve iki platform için de baştan aşağı yenileneceği açıklanmıştı.

Bu yenilemenin temel amacının PlayStation 5 için yapılan ön hazırlık olarak düşünülüyor. Şirket, web ve mobil sürüme gelecek değişiklikleri bu hafta itibarıyla oyun severlerin beğenisine sunacak. Ancak yeni sürüm herkese yayınlanmadan önce, PS Store web sürümünün yeni tasarımı tüm yüzüyle ortaya çıktı.

Ortaya çıkan görüntülerde Sony’nin yeni sürümde daha sade, beyaz ağırlıklı ve daha basit bir arayüz tercih ettiği görülüyor. Ayrıca oyun görsellerinin ön plana çıkarıldığı bir tasarım anlayışı hakim görünüyor. Eski sitedeki gibi karmaşık görünmeyen listelerde sadece oyunun ismi, kapak görseli ve fiyatı yer alıyor.

Herhangi bir oyun sayfasında ise, PlayStation üzerindeki Store’da alışık olduğumuz oyun ana sayfa düzeni, yeni PS Store web sürümünde de sade bir dille benzetilerek işlenmiş. Yeni PS Store sürümünün bu hafta içerisinde dünya genelindeki tüm oyunculara yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası