SonTakip

DualSense’in içinde ne var ?

Sony, PS5’de olduğu kadar kontrolcülerde de yeniliklere gitti. DualSense ile birlikte haptic touch ve ayarlanabilir tetik sertleştirmesi getirdi …

DualSense’in içinde ne var ?

Sony, PS5’de olduğu kadar kontrolcülerde de yeniliklere gitti. DualSense ile birlikte haptic touch ve ayarlanabilir tetik sertleştirmesi getirdi. Yayınlanan bir videoda YouTuber Austin Evans DualSense’i hem Xbox Series X‘e hem de PS4‘e bağlamaya çalıştı ve Xbox‘ta başarısız oldu. Telefona bağladığında ise sorunsuz bir şekilde çalıştığını keşfetti. Videonun devamında içini merak edip DualSense’yi parçalarına ayırdı.

DualSense içerisinde iki adet mikrofon bulunuyor

DualSense‘i parçalarına ayıran Austin, tetik tuşlarına dikkat çekti. Ayrıca kontrolcünün içerisinde iki adet mikrofon olduğunu fark etti. Mikrofonlardan birisi ön tarafta size doğru bakarken diğeri ise aşağıya doğru bakıyor.

Kontrolcü mikrofonunu kullanmak isteyen oyuncular için arkadaki mikrofon çevre ve tuş seslerini engelleyecek gibi duruyor. Sanırım Sony, DualSense‘in PS4 ile kullanılmasını istemiyor. DualSense, PS4’e kablo ile bağlanıp şarj edilebiliyor. Ayrıca kablosuz olarak da bağlanabiliyor fakat kontrolcü hiç bir tepki vermiyor.

Sony’nin buradaki politikası PS5 sattırmak üzerine olabilir. PS4 sahibi kullanıcılar özelliklerinden dolayı DualSense‘i tercih edebilirlerdi. Fakat Sony’nin bu politikasından dolayı imkansız gibi duruyor. Şimdilik kablosuz olarak bağlanabilmesi, belkide ileride alacağı bir güncelleme ile birlikte, PS4 için uyumlu hale gelebileceğinin sinyali olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası