SonTakip

PlayStation özel oyunu Days Gone, PC’ye geliyor

Sony ve oyun konsolu kelimeleleri yan yana geldiğinde akıllara PlayStation 5 geliyor olsa da, bir önceki model PlayStation 4 ile büyük bir …

PlayStation özel oyunu Days Gone, PC’ye geliyor

Sony ve oyun konsolu kelimeleleri yan yana geldiğinde akıllara PlayStation 5 geliyor olsa da, bir önceki model PlayStation 4 ile büyük bir başarıya imza atıldı. Japon teknoloji devi satış rakamları ile rakiplerine çok ciddi farklar atarken, God of War, Uncharted, Horizon Zero Dawn gibi özel oyunların sunulması bu başarıyı güçlendiren etkenlerin başında yer alıyor.

Tek bir platforma özel olarak geliştirilen bu oyunlar, genelde birden fazla platforma geliştirilen oyunlara göre çok daha kaliteli oluyor. Bunun başlıca sebebi ise geliştirme sürecinin, tek bir platforma harcanması.

Bu sayede ortaya oynanış, hikâye ve grafik anlamında daha başarılı işler çıkıyor.

PlayStation 4 özel oyunu Days Gone PC ile buluşuyor

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, GQ ile sevindirici bir açıklamada bulundu. PS 4 oyunlarını daha geniş kitlelere sunmak istediğini ve platformun özel yapımlarının neler sunduğunu göstermek istediğini belirten Ryan, birkaç ay içinde Days Gone PC sürümünün piyasaya çıkacağını söyledi.

Geçtiğimiz yıl, benzer bir şekilde PlayStation 4 özel oyunu Horizon Zero Dawn, PC için çıkışını gerçekleştirmişti. Bu PC oyuncuları için iyi bir haber olsa bile PlayStation oyuncuları bu habere tepki göstermişti. Oyunların sevdikleri platforma özel kalmasını isteyen oyuncular, bunun başlangıç olmasından ve The Last of Us gibi yapımların PC için çıkış yapmasından korkuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası