SonTakip

Perseverance, Mars’tan yeni fotoğraflar yolladı

NASA tarafından Mars‘a gönderilen Perseverance, gezegenin yüzeyinden renkli fotoğraflar yolladı. Gezegenin yüzeyinin neye benzediği konusunda …

Perseverance, Mars’tan yeni fotoğraflar yolladı

NASA tarafından Mars‘a gönderilen Perseverance, gezegenin yüzeyinden renkli fotoğraflar yolladı. Gezegenin yüzeyinin neye benzediği konusunda bizi bilgilendiren uzay aracı, gönderdiği renkli fotoğraflar ile sosyal medyada gündem oldu.

NASA, Mars 2020 görevi adı altında 30 Temmuz’da uzaya keşif aracı yolladı. Uzun bir yolculuk sonucu Kızıl Gezegene 18 Şubat Türkiye saati ile 23.55’te inişi gerçekleştirdi. İlk inişten siyah beyaz iki fotoğraf paylaşmıştı, görüntüleri sizlere aktarmıştık.

Perseverance yeni görüntüler gönderdi

Bugün basın açıklaması yapan NASA, daha önce hiçbir görevde alçalma perspektifinin çekilemediğini belirtti. Perseverance aracının Twitter hesabı üzerinden “Takımımın yıllarca hayalini kurduğu an, artık gerçek.” notunu düşerek tekerleklerin yere değmeden hemen önce çekilmiş olan görüntüyü paylaşıldı.

Perveseverance’nin bir diğer paylaşımınde ise “Kayaları severim. Tekerleklerimin hemen yanındaki şeylere bak. Volkanik mi yoksa tortul mu? Hangi hikayeyi anlatıyorlar? Öğrenmek için sabırsızlanıyorum.” ifadeleri kullanıldı. Uzay aracının gelecek günlerde Kızıl Gezegen üzerinde ne yapacağını sabırsızlıkla bekliyoruz. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası