Özel YouTube özelliği duyuruldu! Yalnızca ödeme yapanlar yararlanacak

YouTube, Üye Özel Shorts özelliği ile içerik üreticilerine, ücretli abonelerine özel duyurular ve daha fazlasını sunacak.

Özel YouTube özelliği duyuruldu! Yalnızca ödeme yapanlar yararlanacak

YouTube, içerik üreticilerin kısa video içeriklerini yalnızca ücretli aboneleriyle paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir Üye Özel Shorts özelliği ile geliyor. Bu yeni özellik, mevcut abonelik avantajlarına ek olarak ücretli abonelere ek içerik erişimi sağlayacak.

YouTube’un Üye Özel Shorts özelliği nasıl kullanılır?

Üye Özel Shorts, yaratıcıların özel duyurular, ürün tanıtımları veya sınırlı süreli teklifler gibi içeriklerini paylaşmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar, bu özelliği soru-cevap etkinlikleri, perde arkası bakışlar veya yaklaşmakta olan içeriklerin ön gösterimleri için de kullanabilecek.

Bu özellik, YouTube’un içerik üreticilerine aboneleriyle daha yakın bir bağ kurma ve benzersiz içerik sunma fırsatı sağlıyor. İçerik üreticileri, bir Short yükledikten sonra ‘üye özel‘ seçeneğini ‘görünürlük’ bölümünden seçerek sadece abonelerine sunabilecek.

Ayrıca, içeriklerini abonelerine erken erişim sağlamak için belirli bir süre sonra herkese açık hale getirebilir. Youtube Üye Özel Shorts özelliği, içerik üreticilerine abonelerine özel, daha samimi ve organik içerikler sunma imkanı sağlıyor.

Bu tanıtım, TikTok’un abonelik tekliflerini daha fazla kullanıcıya açtığı bir dönemde geldi. TikTok, canlı yayın dışı içerik üreticilerine yönelik abonelik tekliflerini genişletmeyi planladığını duyurdu. Hemen sonrasında gelen YouTube’un bu hamlesi, kısa video içerik (Shorts) pazarındaki rekabeti daha da artıracak.

YouTube’un Üye Özel Shorts adımı, dijital içerik üretiminde abone tabanlı modelin önemini artırıyor ve yaratıcıların gelirlerini çeşitlendirmelerine yardımcı olabilir. Aynı zamanda, izleyicilere favori içerik üreticileriyle daha yakın bir etkileşim kurma fırsatı sunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası