SonTakip

Onuncu yıla özel iPhone konsepti!

Tanıtımına yaklaşık 9 ay var. Ama iddialar yeni iPhone için tasarımcılara ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Karşınızda OLED ekranlı, seramik gövdeli yeni iPhone konsepti.

Onuncu yıla özel iPhone konsepti!

Akıllı telefon dünyasını yakından takip eden bir çok kişi Apple’dan çok büyük yenilikler beklemese de 10.yılın iPhone’unu merak ediyor. İddialar Apple hayranlarını heyecanlandırırken, bir yandan da tasarımcılara yön veriyor.

iPhone 7s mi iPhone 8 mi?

Apple’ın normalde iki yılda bir tasarım değişikliğine gitmesine rağmen iPhone 7 ile birlikte üç yıldır aynı tasarımı kullanması akıllara iPhone 8 ismini getiriyor. Apple, bu yıl tasarım değişikliğine gidecekse yeni iPhone’un ismi iPhone 7s olmayacak. En azından iddiaların odak noktasında olan OLED ekranlı premium cihaz için bu isim kullanılmayacak. LCD ekranlı yeni iPhone’lar için iPhone 7s ismi muhtemel görünüyor.

5.8 inç kavisli OLED ekran

İsim konusundaki belirsizliğe rağmen geçen yılki kulaklık jakının kaldırılacağı iddiası kadar güçlü olan OLED ekran iddiası mevcut. Apple konusunda isabetli tahminleri ile ünlü KGI analisti Kuo ve Mac Otakara sitesinin görüşleri bu yönde. Bu da iddianın güçlü olmasının asıl sebebi.

OLED ekran yanında yeni iPhone’un alüminyum dışında bir malzemeden üretileceği de sürekli gündemde. ConceptsiPhone ekibi, seramik bir kasaya sahip, 5.8 inç kavisli OLED ekranlı yeni bir iPhone konsepti yayınladı.

Konspet, Samsung’un Galaxy Edge modellerine benzer şekilde, uçtan uca 5.8 inç kavisli OLED ekranın etrafında inşa edilmiş durumda. Ekranın dışında konseptin göze çarpan diğer bir yönü, seramik bir gövdeye sahip olması. Tasarımcı, seramik malzeme seçilerek cihazın son derece dayanıklı ve hafif olmasını, elektronik dalgaların cihazlar arasında herhangi bir dış müdahale olmaksızın geçişini mümkün kıldığını düşünüyor. Bu malzeme ayrıca ısıya dayanıklı. Bu da CPU’nun yoğun çalışmalarda kullanıcıyı rahatsız etmesinin önüne geçebilir.

Ve kablosuz şarj!

Apple’ın yeni nesil iPhone’u ile ilgili temel iddialardan biri de şirketin standart ana ekran tuşunu ortadan kaldıracağı yönünde. Konseptte Touch ID’ye sahip bir kapasitif ana ekran tuşu geliştirilmiş. Ayrıca iPad Pro’da yer alan Smart  Connector yer alıyor. Bu bağlantı noktası, yeni iPhone’da kablsosuz şarj için kullanılmış. Smart Dock üzerine yerleştirilen iPhone’un bu sayede şarj olacağı düşünülmüş.

ConceptsiPhone’un 10.yıla özel konsept çalışmasını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.


Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/onuncu-yila-ozel-iphone-konsepti-78654

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası