OLED iPad Pro fiyatı belli oldu! (Beklenenden daha ucuz)

Giderek yaklaşan yeni iPad Pro ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. OLED iPad Pro fiyatı nasıl olacak?

OLED iPad Pro fiyatı belli oldu! (Beklenenden daha ucuz)

Bu çeyrekte (Mart ayının sonuna kadar) Apple’ın merakla beklenen iPad Pro yenilemesini açıkladığını görebiliriz. 11 inç ve 13 inçlik tabletlerin herhangi bir iPad modelinde ilk kez OLED ekranlara sahip olması bekleniyor. Elbette tabletlerin fiyatı da önem arz ediyor ve merak uyandırıyor. Peki OLED iPad Pro modellerinin fiyatı nasıl olacak?

OLED iPad Pro modellerinin fiyatı ile ilgili sevindirici haber geldi

Başlangıçta, tüketicilerin yeni OLED iPad Pro’lar için çok para ödemek zorunda kalacağına inanılıyordu. Söylentilere göre 11 inçlik modelin 1.500 dolar, (eski model 799 dolardan satışa çıkmıştı) 13 inçlik modelin ise 1.800 dolar (eski model 1099 dolardan satışa çıkmıştı) gibi çok yüksek bir fiyata satılacağı söyleniyordu.

Apple tüketicileri, Vision Pro için 3.499 dolar ve üzeri fiyatlandırma nedeniyle zaten yeterince etiket şokuna maruz kaldı. Bu nedenle yeni iPad Pro (2024) modelleri için bu cephede herhangi bir rahatlama memnuniyetle karşılanacaktır.

Buna paralel olarak yeni iPad Pro tabletler için fiyat artışlarının 160 dolar ile sınırlı olacağı bildirildi. 11 inç iPad Pro (2022) 799 dolardan başlıyor. 160 ABD Doları veya %20’lik bir fiyat artışı, bu tabletin etiketini 959 dolar ve üzerine çıkaracaktır.

Mini LED ekranla donatılmış ve şu anda 1.099 ABD Doları ve üzeri fiyatla sunulan 12.9 inçlik tablet, biraz daha büyüyerek 13 inç ekrana sahip olacak ve 1.259 dolardan başlayan bir fiyat etiketine sahip olacak. Apple, OLED panellere daha fazla harcama yapacak ve bu da iPad Pro (2024) için fiyat artırımının nedenini gözler önüne seriyor.

Yeni ekranlar daha fazla kontrast, daha yüksek parlaklık, daha derin siyahlar ve iyileştirilmiş izleme açıları sunacak. OLED panellerin yüzde 60’ının LG Display’den, kalan yüzde 40’ının ise Samsung Display’den geldiği bildiriliyor. Önceki bir rapor, yeni iPad Pro’nun OLED ekranları için Apple’ın, iPhone’da kullanılan OLED panelleri elde etme maliyetinin üç katını ödeyeceğini iddia etmişti.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası