SonTakip

Obama’dan tehlikeli akıllı saat tercihi! Kolunu yakabilir

Obama, ABD’deki ara seçimler öncesi kampanyalarına devam ediyor. Bu süreçte birçok konuşma yapan ve oturumlara katılan Barack Obama’nın …

Obama’dan tehlikeli akıllı saat tercihi! Kolunu yakabilir

Obama, ABD’deki ara seçimler öncesi kampanyalarına devam ediyor. Bu süreçte birçok konuşma yapan ve oturumlara katılan Barack Obama’nın kolundaki akıllı saat ise bir hayli dikkat çekici. ABD eski başkanının kolunda bu yılın başlarında yanık tehlikesi ile toplatılan bir akıllı saat bulunuyor.

Barack Obama yanık tehlikesi ile karşı karşıya

Obama’nın kolundaki saat 2022 yılının Mart ayında yanık şüphesiyle toplanan Fitbit Ionic’ten başkası değil. Delikli spor kordonu, sağ bölümdeki iki düğme ve saatin ara yüzü ile birlikte Fitbit Ionic’i tanımak oldukça kolay.

Fitbit Ionic, 2022 yılının Mart ayı ile birlikte kolda yanık oluşturma riski nedeniyle geri çağırıldı. Fitbit, akıllı saatin sahiplerine 299 dolarlık tam geri ödeme ve yeni satın alımlar için yüzde 40’lık indirim sağlamıştı. Geri çağırma işlemleri ABD’de satılan 1 milyon cihazın yanı sıra uluslararası olarak satılna 700 bin birimin tamamı için geçerli.

Fitbit için oldukça büyük bir sorun hâline dönüşen Ionic hakkında sadece ABD’de bataryanın aşırı ısınması ile ilgili 100 rapor bulunuyor. Daha vahim olan ise akıllı saat için 78 yanık vakası oluşturulmuş durumda. Tüm bu raporlar ışığında Obama’nın hâlâ bu saati kullanıyor olması ise oldukça şaşırtıcı.

Fitbit Ionic, ilk tanıtıldığında renkli LCD ekranı, üç adet fiziksel düğmesi ve değiştirebilir kayışları ile oldukça dikkat çekmişti. 2017 yılının Ağustos ayında tanıtılan modelde GPS, 2,5 GB’lık dahili depolama ve ödeme yapmak için NFC özelliğine sahipti.

Resmi olarak 4 günden fazla batarya ömrü sunan saatin o dönemde Apple Watch Series 3 ile rekabet etmesi bekleniyordu. Ancak akıllı saatte yaşanan batarya ısınma sorunları nedeniyle beklenen ilgiyi göremedi. 2022 yılına gelindiğinde ise Fitbit saatlerini geri toplama kararı aldı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası