Nokia ve Xiaomi önemli bir anlaşmaya imza attı!

Nokia ile Xiaomi, yıllar boyu sürecek ve her iki şirketin de ciddi anlamda yararına olacak bir anlaşamaya imza attı. İşte, iki şirketin bu önemli iş birliğinin detayları.

Nokia ve Xiaomi önemli bir anlaşmaya imza attı!

Xiaomi cihazlarını daha da geliştirmek üzere farklı patentler toplamaya devam ediyor. Şirket, bundan 1 yıl önce Microsoft’tan edindiği bin 500 patentten sonra şimdi de Nokia’dan net bir rakam verilmemekle birlikte ciddi miktarda patent lisanslamış durumda.

Xiaomi ile Nokia’dan uzun vadeli iş birliği

Çin merkezli akıllı telefon, giyilebilir ve diğer çeşitli cihazların üreticisi Xiaomi, Nokia’dan edindiği lisansların yanı sıra şirketin ağ ekipmanları için de müşteri konumuna gelmiş durumda. Anlaşmanın 3 ana alanda gerçekleştirildiğine de dikkat çekiliyor.

İki şirketin imza atmış olduğu uzun dönemli çapraz lisanslama anlaşması hücresel standart temel patentleri kapsıyor. Ayrıca, Xiaomi Nokia’dan detayları belirtilmemiş patentlerin sahibi olurken, Nokia da Xiaomi’ye ağ ekipmanları sağlayacak ve iş birliği ile IP aktarım çözümleri üretilecek. Son olarak iki şirketin Nesnelerin İnterneti, artırılmış ve sanal gerçeklik ile yapay zeka gibi çeşitli alanlarda da birlikte çalışacağı vurgulanıyor.

Xiaomi ile Nokia arasındaki anlaşmanın maliyeti konusunda da henüz herhangi bir bilgi paylaşılmış değil.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/nokia-ve-xiaomi-onemli-bir-anlasmaya-imza-atti-83289

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası