SonTakip

Netflix, iOS’a özel yeniliklerini Android’e getirdi

Dünyanın en çok abone sayısına sahip yayın akışı platformu Netflix, daha önce Apple iOS kullanıcıları için kullanıma sunduğu ‘Bir Şeyler Oynat …

Netflix, iOS’a özel yeniliklerini Android’e getirdi

Dünyanın en çok abone sayısına sahip yayın akışı platformu Netflix, daha önce Apple iOS kullanıcıları için kullanıma sunduğu ‘Bir Şeyler Oynat’ ve ‘Fast Laughs’ özelliğini Android kullanıcılarının da kullanımına sundu.

Geçtiğimiz Nisan ayında gelen güncelleme ile bir süredir iOS kullanıcılarının kullanabildiği Bir Şeyler Oynat özelliği, dizi veya film seçmekte zorlanan izleyiciler için rastgele bir yapım sunuyor. Fast Laughs ise yapımlardan TikTok tadında kısa ve komik videoları sizlere sunuyor.

Netflix, Android kullanıcıları için yeni özellikleri sundu

Son aylarda bünyesindeki şirketi git gide genişleten, hem oyun hem de dizi sektörünün öncü isimlerini bünyesine katan Netflix, yeni dönemde yayınlayacağı yapımları TUDUM etkinliğinde duyurmuştu. Etkinlik sonrası duyurularına ve uygulama güncellemelerine hız kazandıran Netflix, Android kullanıcıları için iki yeni özelliğini devreye soktu.


Netflix – ‘Bir Şeyler Oynat’ özelliği…

Yukarıdaki hareketli görselden de görebileceğiniz üzere, bir yapımı izlerken ekrana dokunduğunuzda, sağ panelde Başka Bir Şey Oynat adında bir butonla karşılaşıyorsunuz. Bu butona tıkladığınızda Netflix, daha önce hiç izlememiş olduğunuz herhangi bir dizinin ilk bölümünü sizlere sunuyor. Bunun dışında, daha önce izleyip bırakmış olduğunuz bir film veya dizi de karşınıza çıkabiliyor.

Fast Laughs özelliği ise TikTok benzeri, Netflix’te yayınlanan dizi ve filmlere dair kısa videolar izleyebileceğiniz bir özellik. Netflix platformunda dikey olarak görüntülenen ve bu sayede farklı bir sosyal medya uygulaması kullandığınız hissiyatı yaşatan bu özellikle, izlediğiniz videolara çeşitli emojilerle tepki de verebiliyorsunuz.

Daha önce Netflix tarafından akıllı televizyonlar ve iOS kullanıcıları için yayınlanan bu özellikler, 4 Ekim 2021 tarihinde gelen güncelleme ile birlikte Android kullanıcılarına da sunuldu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası