SonTakip

Gmail’in Android tasarımı değişiyor! İşte yeni hali

Dünya genelinde en çok kullanılan e-posta servislerinden olan Gmail, mobil cihazlarda da eksik edilmemesi gereken uygulamalardan biri. Eminiz …

Gmail’in Android tasarımı değişiyor! İşte yeni hali

Dünya genelinde en çok kullanılan e-posta servislerinden olan Gmail, mobil cihazlarda da eksik edilmemesi gereken uygulamalardan biri. Eminiz ki bir Gmail kullanıcısıysanız basitleştirilmiş bir deneyim için mobil uygulamayı da telefonunuza yüklüyorsunuzdur. Gmail, yeni Android tasarımı ile uygulamayı kullananları farklı bir şekilde karşılamaya hazırlanıyor.

Gmail yeni Android tasarımı ile kervana katılıyor

Google, geçtiğimiz aylarda Android 12’yi tanıttığında bizleri önceki sürümlerden farklı bir tasarım anlayışı karşılamıştı. Birbirine daha yakın tonlar, daha oval kenarlar ve basitleştirilmiş menüler bu yeni anlayışın dikkat çekenleriydi. Yakın zamanda Çeviri ve Chrome uygulamaları için de bu tasarım anlayışıyla revizeler duyuran şirket, sırayı bu kez Gmail’e getirdi. Yeni Gmail tasarımı, Android 12 kullananlara güncelleme ile dağıtılmaya başlandı.

Google’ın uygulama tasarımlarını yenilemesini yakın zamanda ilk defa görmüyoruz. Şirket yavaş yavaş tüm uygulamalarında daha materyal tasarımlara geçmeyi planlıyor. Muhtemelen önümüzdeki yıla kadar tüm Google uygulamaları, biraz daha farklı bir tasarıma geçiş yapmış olacaktır.

Gmail’in yeni tasarımına dönecek olursak; bu hatlar Android 12 ile geldiği için öncelikli olarak Android 12 kullanıcılar yeni tasarımı deneyebiliyor. Ancak tüm şartları karşılasanız bile Play Store’da güncelleme göremeyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken son Gmail sürümünü APK dosyası olarak indirip yüklemektir. Bunu yapmak bazı durumlarda sakıncalı olabildiğinden, bazı kişiler için sadece sabırlı olmak daha iyi olabilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası