Microsoft’tan son çağrı! Bu Windows 10 sürümü tarihe karışıyor

Windows 10 21H2 desteği 11 Haziran’da sonlanıyor. Bu tarihten sonra bilgisayarlar otomatik yükseltilecek. İşte detaylar.

Microsoft’tan son çağrı! Bu Windows 10 sürümü tarihe karışıyor

Microsoft, eski işletim sistemine sahip cihazları Windows 11’e yükseltmeye çalışıyor. Bu kapsamda da Windows 10’un eski sürümleri için destek sonlanıyor. Şirket yaptığı son hatırlatmada Windows 10 21H2 sürümünün rafa kaldırılacağını söyledi.

Windows 10 21H2 desteği 11 Haziran’da sonlanıyor

Microsoft, 21H2 sürümünün 11 Haziran’dan sonra desteklenmeyeceğini açıkladı. Bu tarihten itibaren 21H2 çalıştıran sistemlere güncelleme verilmeyecek. Microsoft tarafından sağlanan güvenlik güncellemeleri, sistem açıklarına karşı korumayı bırakacak.

Windows 10 21H2 şu anda birçok işletme ve bireysel kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Ancak bir ay sonra verilecek son güncellemeyle birlikte resmi ömrünün sonuna ulaşacak. Bu da sistemlerin güvenlik ve hata düzeltmeleri almayacağı anlamına geliyor.

Microsoft, bu kapsamda sistemlerin otomatik güncelleneceğini ifade etti. 21H2 kullanan cihazlar, Haziran ayından sonra Windows 10 22H2 sürümüne yükseltilecek. 22H2 versiyonun aylık güncellemelerle desteklenmeye devam edeceğini belirtelim.

21H2 Enterprise, Education ve IoT Enterprise sürümleri için desteğin biteceğini hatırlatalım. 21H2’nin de üç yıllık aktif desteğin ardından ömrünün sonuna ulaştığını belirtmek gerekiyor. Kurumsal cihazların Microsoft’tan 12 aylık ek destek alacağını belirtelim.

Öte yandan Microsoft, yakın zamanda Windows 11 için yayınladığı yeni güncelleme ile Başlat menüsünde reklam gösterimini test etmeye başladı. Beta kullanıcılar tarafından fark edilen bu değişiklik, oldukça dikkat çekti.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası