Microsoft’tan Paint’e yıllar sonra sürpriz güncelleme!

Paint, Windows 11 ile birlikte karanlık mod desteği alıyor. İkonik fotoğraf düzenleme uygulaması, ayrıca yeni özellikler kazanıyor.

Microsoft’tan Paint’e yıllar sonra sürpriz güncelleme!

Microsoft, ikonik Paint uygulamasına uzun süre sonra önemli bir güncelleme getiriyor. Windows 11 için sunulacak yeni paketle birlikte Paint dark mode (karanlık mod) desteği alacak. Bu, basit fotoğraf düzenleme işleri için uygulamayı daha kullanışlı hale getirecek.

Paint, Windows 11’de karanlık mod alıyor

Microsoft, Windows 11’in Dev ve Canary sürümündeki test kullanıcıları için bir dizi yeni özelliğini açıkladı. Yayınlanan güncelleme dahilinde, Paint 11.2304.17.0 sürümü de karanlık moda kavuştu. Paint artık kullanıcıların sistem teması tercihlerine uyum sağlayarak aydınlık/karanlık modda kullanılabiliyor.

Karanlık modun yanı sıra, fotoğraf düzenleme uygulamasının yakınlaştırma modu da değişiyor. Klasik ayarlar mevcut olsa da, kullanıcılar artık yeni bir kaydırıcıyla yakınlaştırma/uzaklaştırmayı elle kontrol edebilecek. Ayrıca yakınlaştırma seviyelerini ekran boyutuna uyacak şekilde optimize eden “ekrana sığdır” desteği eklendi.

Microsoft, Paint uygulamasının düğmelerini de güncelledi. Yeni kutucuklar, Windows 11’in stiline ayak uyduracak. Microsoft, bu güncelleme dahilinde üretkenliği ve kullanılabilirliği geliştirmeye odaklandığını ifade etti.

Yeni karanlık mod ve diğer geliştirmeler, şu anda Dev ve Canary kanallarındaki Windows Insider üyelerine sunuldu. Ancak bu özelliklerin tüm Windows 11 kullanıcılarına yakın zamanda açılacağını da belirtmek gerekiyor.

Buna ek olarak Microsoft, bir süre önce Windows 11’e RAR desteği ekledi. RAR uzantısı, nihayet Windows 11’de yerleşik destek alıyor. Yani artık WinRAR gibi araçlar indirmenize gerek kalmayacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası