Microsoft, son Windows 11 güncellemesine karşı uyarıyor!

Yeni güncelleme Windows 11 için veri kaybına yol açıyor. Microsoft, kullanıcıların güncelleme yapmadan dikkat etmesini istedi.

Microsoft, son Windows 11 güncellemesine karşı uyarıyor!

Microsoft, Windows 11’in en yeni özelliklerini erken erişim programı aracılığıyla sunuyor. Ancak Insider programına katılan Windows 11 kullanıcıları, son güncellemenin ardından bazı uyarılar aldıklarını söyledi. Microsoft, son yapının tüm verileri uyarı vermeden silebileceği konusunda kullanıcılara çağrıda bulundu.

Microsoft: Son Windows 11 güncellemesi verilerinizi silebilir

Microsoft, veri kaybına yol açan yeni hatanın Windows 11 build 26052 ile ortaya çıktığını söyledi. Sürüm notlarında yapılan açıklamaya göre Dev veya Canary Channel yapılarını geri yüklemeye çalışmak, kullanıcı bilgilerinin silinmesine yol açıyor.

Microsoft, geri yükleme işleminin, “Geliştirici Sürücü İşletim Sistemi” bölümleri olarak belirlenen sürücülere zarar verdiğini ve verilerin silinmesine neden olabileceğini söyledi. Insider programına kayıtlı bazı kullanıcılar bu hatayı yaşadıklarını doğruladı.

Microsoft ayrıca “Ekran Bağlantısı” seçeneklerine tıklandığında Ayarlar uygulamasının çökme yaşadığını dile getirdi. Bildirilen diğer hatalar arasında bazı oyunlarda mavi ekran hatası, medya uygulamalarında oynatma sorunları ve bazı programlarda yeniden başlatma yer alıyor.

Bilmeyenler için Insider programı, Android/iOS‘taki beta güncellemelerine benzer şekilde çalışıyor. Windows 11’e gelecek birçok özelliği önceden kullanabiliyorsunuz, ancak bu tarz hatalar da kaçınılmaz olabiliyor.

Dev veya Canary Channel programına kayıtlıysanız, 26052 veya daha önceki yapılara geri yükleme yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Yine de geri yükleme yapmak isterseniz, işlem öncesinde önemli dosyaları yedeklemenizi öneriyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası