SonTakip

Meta fiziksel mağaza açtı: Metaverse için yeni deneyim

Metaverse dünyasının bayrak taşıyan şirketi olan Meta, ilk fiziksel mağazasını duyurdu. ABD’deki müşterilere Quest 2 sanal gerçeklik gözlükleri …

Meta fiziksel mağaza açtı: Metaverse için yeni deneyim

Metaverse dünyasının bayrak taşıyan şirketi olan Meta, ilk fiziksel mağazasını duyurdu. ABD’deki müşterilere Quest 2 sanal gerçeklik gözlükleri ve Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini satacak olan Meta Store, metaverse için tanıtım rolünü üstlenecek.

9 Mayıs’ta Los Angeles’ta açılması planlanan Meta Store isimli yeni perakende satış mağazası, sanal dünyayı fiziksel dünyayla birleştirecek. Meta’nın sanal dünyadaki projelerini sunmayı planlayan mağaza, “her şeyle etkileşime geçmeye” izin verecek.

Meta Store nedir? Metaverse için fiziksel mağazaya ihtiyaç var mı?

Teknoloji şirketlerinin aralıklı olarak fiziksel mağaza açma deneyimine Meta da katıldı. Daha önce Google, Microsoft gibi firmalar tarafından test edilen fiziksel satış dükkanları, müşterilere şirketlerin ürününü deneyimleme fırsatı sunuyor. Meta’nın yeni Meta Store isimli mağazası da metaverse için test alanları içerecek.

Los Angeles’taki Meta Store’un duyurulması sırasında açıklamalarda bulunan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik dünyasına dikkat çekti. Zuckerberg, “Sanal gerçekliği anlamanın en iyi yolu onu deneyimlemektir” ifadesini kullandı.

Duyurunun bir parçası olarak müşterilere metaverse oyunlarını (Horizon Worlds, Beat Saber ve Real VR Fishing) deneyimleme fırsatı sunulacak. Ayrıca Meta Store’u ziyaret eden kullanıcılar, Quest 2 sanal gerçeklik gözlükleri ve Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini test edebilecek.

Bu aslında Meta’nın ilk fiziksel mağaza girişimi değil. Şirket daha önce ABD’nin çeşitli konumlarında seyyar mağazalar aracılığıyla sanal gerçekliği yaygınlaştırma fikrini test etmişti. Yine de Meta Store’un geleceği hakkında herhangi bir plan paylaşmaktan kaçındı.

Meta ayrıca sanal gerçeklik dünyasına farklı alanlardan giriş yapmayı da deniyor. CEO Zuckerberg metaverse’in “cep telefonlarından sonraki bilgi işlem devrimi” olacağını söyledi. Dünyanın en büyük gözlük şirketi EssilorLuxottica ile ortaklık kuran Meta, Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerini duyurdu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası