Mark Zuckerberg’den Apple’ı kızdıran Vision Pro açıklaması!

Mark Zuckerberg, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Apple Vision Pro ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Mark Zuckerberg’den Apple’ı kızdıran Vision Pro açıklaması!

Apple‘ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Vision Pro, hem konsepti hem de fiyatıyla gündemden düşmüyor. Tabii böylesine popüler bir karma gerçeklik gözlüğünün rakip isimler tarafından denenmesi de oldukça normal. Bu kapsamda Meta kurucusu Mark Zuckerberg son paylaştığı videoyla Apple Vision Pro gözlüğünü denediğini söyledi ve Apple’ı fazlasıyla kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Mark Zuckerberg: Meta Quest 3, Apple Vision Pro’dan daha iyi bir ürün

Mark Zuckerberg, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Apple Vision Pro ile ilgili deneyimlerini paylaştı. Zuckerberg, ilk başta Meta Quest 3’ün fiyat açısından daha mantıklı bir ürün olduğunu düşündüğünü, ancak rakibinin karma gerçeklik gözlüğünü kullandıktan sonra bu fikrinin de değiştiğini ve kendi gözlüklerinin genel anlamda daha iyi olduğunu ifade etti.

Tabii Zuckerberg’in bu konuyla ilgili açıklamalarının ardından bazı unsurların olduğunu söylemek mümkün. Örneğin Zuckerberg, Quest 3’ün 120 gram daha hafif olduğunu ve bu sayede daha uzun süre giymenin daha rahat olduğuna dikkat çekiyor. Dahası, kablolu pil sisteminin olmaması ve Vision Pro’dan daha geniş görüş alanı nedeniyle kullanıcılara daha fazla harekete izin verdiğini söylüyor.

Her ne kadar teknik özelliklere ve kullanıcı deneyimi gibi konulara dikkat çekilmeye çalışılsa da bir tarafta 3.499 dolarlık Apple Vision Pro, diğer tarafta ise 499 dolarlık başlangıç fiyatına sahip Meta Quest 3 yer alıyor. Apple cephesinden Zuckerberg’in açıklamalarına bir cevap gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

Apple Vision Pro özellikleri şöyle;

Özellik Değer
Fiyat 3.499 dolar
İşletim Sistemi VisionOS
Yonga Seti M2 ve R1
Ekran Micro-OLED (23 milyon piksel, 90Hz, 96Hz, 100Hz)
Depolama 256 GB, 512 GB, 1 TB
Kamera 6.5MP Stereoskopik 3D kamera, uzamsal video ve fotoğraf çekimleri (18mm, f/2.0)
Sensörler 2 ana kamera, 6 takip kamerası, 4 göz takip kamerası, TrueDepth kamera, LiDAR tarayıcı, 4 ölçüm birimi, yanıp sönen sensör, ambiyans ışık sensörü
Kimlik Doğrulama OpticID (iris tabanlı)
Ses Dinamik baş izleme ile uzamsal ses podları, 6 mikrofon dizisi
Kablosuz Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.3
Pil Genel kullanım için 2 saat, video oynatma için 2.5 saat
Ağırlık 600 – 650 gram

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası