SonTakip

macOS için beklenen özellik nihayet geliyor!

Bilindiği üzere daha önce Mac cihazlarda safari üzerinden 4K içerik görüntülenemiyordu. 4K içerik görüntülemek isteyen kullanıcıların Google …

  macOS için beklenen özellik nihayet geliyor!

  Bilindiği üzere daha önce Mac cihazlarda safari üzerinden 4K içerik görüntülenemiyordu. 4K içerik görüntülemek isteyen kullanıcıların Google Chrome ya da başka bir tarayıcı kullanması gerekiyordu. Uzun süredir beklenen özellik nihayet geliyor! İşte tüm detaylar

  macOS Big Sur ile artık 4K video izlenebilecek!

  Apple, Google VP9 video codec bileşenini desteklemediği için Safari 4K çözünürlüğündeki içerikleri desteklemiyordu. Nihayet Apple, geçtiğimiz günlerde yayınladığı macOS Big Sur‘un dördüncü betasında Google VP9 codec bileşenini desteklemeye başladı.

  Artık kullanıcılar macOS Big Sur güncellemesi yüklü Mac cihazlarında başka bir tarayıcı kullanmak zorunda kalmadan Safari üzerinden 4K çözünürlüğünde video izleyebilecek. Ayrıca MacOS‘un yanı sıra Apple’ın 2020 yılında yayınlayacağı diğer yazılım güncellemeleri de codec bileşenini destekleyecek.

  Apple TV ve Mac cihazların çoğunda 4K çözünürlüğünde video izlenebilecek ekran bulunsa da şu an bir iPhone ya da iPad modeli 4K çözünürlüğünü desteklemiyor. Ancak önümüzdeki yıllarda çıkacak modeller için gayet iyi bir adım olduğunu söyleyebiliriz.

  Bu özellik henüz beta sürümünde olduğu için kararlı sürümde hala desteklenip desteklenmeyeceği bilinmiyor. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası