SonTakip

Yeni Macbook Pro için heyecanlandıran iddia!

Bu yıl karşımıza çıkması beklenen yeni Macbook Pro ile ilgili heyecanlandıran birtakım iddia ortaya atıldı. Apple’ın geçen yıl Macbook Air …

Yeni Macbook Pro için heyecanlandıran iddia!

Bu yıl karşımıza çıkması beklenen yeni Macbook Pro ile ilgili heyecanlandıran birtakım iddia ortaya atıldı. Apple’ın geçen yıl Macbook Air bilgisayarında Apple Silicon işlemciyi kullanması radikal bir değişim olmuştu. Bu değişimi taçlandıracak yeni atılım olan Macbook Pro, tanıtılmaya çok yakın olabilir.

Yeni Macbook Pro, 7 Haziran’da tanıtılabilir

Apple, 7 Haziran’da WWDC 2021 etkinliğini düzenleyecek. Her yıl yazılımsal yeniliklerin tanıtıldığı konferansta bazen yeni cihazlar ile ilgili detaylara da ulaşıyoruz. MacRumors’un araştırma raporuna göre yeni Macbook Pro, 7 Haziran’da tanıtılacak. Rapordaki diğer dikkat çeken detay ise cihazın işlemcisi. Geçen yıl çıkan Macbook Air’de Apple M1 işlemcisini görmüştük. İlgili rapora göre 2021 model Macbook Pro’da Apple M2 işlemcisi olacak.


Apple M2 işlemcisi (konsept görüntüdür)

Şu ana kadar çıkan söylentiler bu işlemcinin M1X olarak da adlandırılabileceğini söylese de son araştırmalara göre M2 ismine daha sıcak bakılıyor. Gelen işlemci Apple M2 olmasa bile en azından M1 olmayacaktır, zira analistler yeni bir işlemcinin geleceğine kesin gözüyle bakıyor.

Aynı rapora göre yeni Macbook Pro, bu yılın ikinci çeyreğinde çıkacak. Elektronik sektöründe devam eden bir çip krizi olduğu için bu tarih 2021’in sonlarına, hatta 2022’nin başlarına kadar uzayabilir.

2021 model Macbook Pro ile ilgili heyecanlandıran bir diğer iddia ise mini-LED teknolojisini kullanan bir ekranın gelecek olması. 12.9 inçlik iPad Pro’da bu ekran teknolojisini görmüştük, az güç tüketerek canlı renkler sunan bu teknolojiyi yeni nesil Macbook’ta da görebiliriz.


iPad Pro 12.9 inç

Pazartesi günü başlayacak olan WWDC 2021‘de iOS 15 gibi pek çok sürprizle karşılaşmayı bekliyoruz. Bu sürprizler arasına yeni nesil Macbook Pro’nun dahil olup olmayacağını merak ediyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası