Logitech’ten Steam Deck’e rakip konsol geliyor!

Donanım üreticisi Logitech, Steam Deck tarzında bir el konsolu geliştirmek için Çinli teknoloji devi Tencent ile ortaklık kurdu. Birden …

Logitech’ten Steam Deck’e rakip konsol geliyor!

Donanım üreticisi Logitech, Steam Deck tarzında bir el konsolu geliştirmek için Çinli teknoloji devi Tencent ile ortaklık kurdu. Birden fazla bulut oyun hizmetini destekleyecek Logitech bulut konsolu, internet üzerinden oyun oynama fırsatı tanıyacak.

Logitech ve Tencent’ten bulut oyun konsolu ortaklığı

Logitech ve Tencent’ten gelen resmi açıklamada, yeni bir el konsolu için iş birliği yapılacağı açıklandı. Oyun dünyasının iki önemli ismi, Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now gibi bulut oyun hizmetlerini destekleyen bir cihaz geliştirecek.

İkili, oyuncuların bulut üzerinden daha fazla oyuna erişmesini sağlamak için çalışıyor. Şimdilik Logitech G Gaming Handheld olarak adlandırılan konsolun, bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Logitech ayrıca “birden fazla bulut oyun hizmetini destekleyeceğini” garanti etti.

Steam Deck tarzında olacak gibi görünse de, bulut üzerinden oyun oynatacağı için Steam Deck kadar güçlü olmasına ihtiyaç duyulmayacak. Bu durum ise hem fiyat hem de tedarik zinciri açısından olumlu yansımalara yol açabilir. Yani bu yılın sonlarına kadar satışa çıkması şaşırtıcı değil.

Logitech bulut oyun konsolunun tasarım olarak Steam Deck’e benzeyeceğini düşünüyoruz. Steam Deck gibi Nintendo Switch veya akıllı telefondan daha büyük olacaktır. Logitech ve Tencent’in cihazın bataryasına, kasasına ve ekranına önem vermesi bekleniyor.

Tencent, mobil oyun dünyasının en büyük şirketlerinden biri ve Riot Games’in de sahibi. Ayrıca PUBG’nin mobil oyun haklarını da elinde tutuyor. Logitech G Gaming Handheld’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini ise bilmiyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası