Kirlenmiyor! Toz tutmayan güneş paneli üretildi

Çinli şirket LONGi, temiz enerji kullanımını artıracak hamleyi yaptı, toz tutmayan güneş paneli ürettiler. İşte detaylar…

Kirlenmiyor! Toz tutmayan güneş paneli üretildi

Çinli güneş teknolojisi şirketi LONGi, kirlenme sorununu ortadan kaldıran ve toz tutmayan güneş paneli üretti. Bu devrimsel paneller, güneş enerjisinin verimliliğini artırarak temiz ve sürdürülebilir enerji üretimini ve kullanımını artıracak. İşte üretilen yeni panellerin tüm detayları…

Toz tutmayan güneş paneli sayesinde kirlenme derdi ortadan kalktı

LONGi’nin toz tutmayan güneş paneli, adeta geleceğin teknolojisini bugüne getirdi. Hi-MO X6 Guardian modülünü, normal panellerden farklı olarak, toz ve kir birikimini önlemek için özel olarak tasarladılar. Bu panellerde kullanılan kısa uç çerçeve tasarımı, yağmur suyunun panellerden kolayca akıp gitmesini sağlıyor.

Böylece, panellerin kenarlarında toz birikmesi önleniyor. Ayrıca, çerçevelerin içinde bulunan küçük drenaj yarıkları, ekstra suyun bile panellerden uzaklaşmasını sağlıyor. LONGi Solar Avustralya’nın ulusal satış müdürü Brett Robinson, bu yeni modülün Smart Energy Council Konferansı ve Expo 2024’te tanıtıldığını belirtti.

Robinson, “Müşterilerimiz toz birikiminden çok şikayetçiydi. Bu modülle bu sorunu tamamen çözdük,” diyor. Global Müşteri Memnuniyeti anketi, güneş paneli sahiplerinin en büyük endişelerinden birinin kir ve toz birikimi olduğunu ortaya koymuştu. Toz tutmayan güneş paneli, Hi-MO X6 Guardian Anti-Dust modülü sayesinde bu sorunu kökten çözmüş oldu.

Bu devrim niteliğindeki toz tutmayan güneş paneli, sadece temiz kalmakla kalmıyor, aynı zamanda üst seviye performans ve verimlilik sunuyor. Arka temas teknolojisi sayesinde, elektriği taşıyan metal şeritler, panelin arkasına yerleştiriliyor. Bu sayede, güneş ışığı panelin tamamına engelsiz bir şekilde ulaşıyor.

LONGi’nin Ar-Ge ekibi, bu yeni teknoloji sayesinde standart modüllere göre yüzde 6 daha fazla güç elde ettiklerini belirtiyor. Güneş panellerinin daha fazla güneş ışığı emmesi, enerji faturalarını azaltacak ve fosil yakıtların neden olduğu ısı tutucu gazların atmosferdeki miktarını düşürecek.

LONGi, bu panelleri geliştirmek için kapsamlı araştırma ve testler gerçekleştirdi. Anti-dust modülleri, 1.000 güvenilirlik testinden ve 500 günden fazla saha değerlendirmesinden geçirildi. Bu titiz test süreçleri, panellerin güvenilirliğini ve performansını garanti altına aldı.

LONGi, 2028 yılına kadar yıllık yüzde 100 yenilenebilir elektrik tedariki sağlamayı ve gelişmekte olan ülkelere yeşil enerji ve yeşil hidrojen projeleri getirmeyi hedefliyor. Mart ayında, Avustralya’nın konut pazarında 440 watt kapasiteli anti-parmak izi Ultra Black modülünü tanıtan şirket, bu vizyonunu adım adım gerçekleştirme yolunda ilerliyor.

Özetle, LONGi’nin toz tutmayan güneş panelleri, temiz enerji üretiminde büyük bir adım oldu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası