SonTakip

iPhone onarım ücretlerine büyük zam!

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 14 modellerini tanıttı. Yeni özellikleri ile merak uyandıran yeni iPhone 14 modellerine dolar bazında zam …

iPhone onarım ücretlerine büyük zam!

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 14 modellerini tanıttı. Yeni özellikleri ile merak uyandıran yeni iPhone 14 modellerine dolar bazında zam yapılmamış olması ise kullancıları sevindirmişti. Her ne kadar iPhone 14 fiyatları yurt dışında zamlanmamış olsa da onarım ücretleri için aynı durum geçerli değil.

iPhone 14 kullanıcıları telefonlarını çok daha iyi korumak zorunda

iPhone 14 almayı düşünen okuyucularımıza da bu yüzden telefonlarını mümkün olduğunca iyi korumalarını tavsiye ediyoruz. Telefonunuzun ömrünü uzatmak için iyi bir kılıf ve ekran koruyucu kullanmanız oldukça önemli. Çünkü iPhone 14 onarım ücretlerine önemli oranda zam yapılmış durumda.

Apple, yeni iPhone 14 ailesi için resmi onarım rakamlarını açıkladı. iPhone 13 modellerine göre önemli oranda bir artış yaşanırken, iPhone 14 sahibi olmak isteyenlerin de gözü korkmuş durumda. Buna göre iPhone 14 için resmi olarak belirlenen batarya onarım ücreti 99 dolara ulaştı.

Apple geçtiğimiz sene için iPhone 13 modelinde ise 69 dolarlıklık bir batarya onarım bedeli talep ediyordu. İngiltere’de de durum farklı değil. Apple, batarya onarım bedelini bu bölgede de 69 sterlinden 105 sterline çıkardı. Apple’ın diğer onarım ücretlerinde de benzer zamlar yapması bekleniyor.

iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinin batarya boyutlarını karşılaştırdığımızda da önemli bir artış ile karşılaşmıyoruz. iPhone 13, 3.227 mAh batarya ile sunulurken, iPhone 14 ise 3.279 mAh‘lık batarya ile karşımıza çıkıyor. Sadece 52 mAh’lık bir fark bulunan bataryaların onarım ücretleri arasında ise uçurum bulunuyor.

Tabi ki tüm dünyada yaşanan ekonomik krizin fiyatlara etki etmesi bekleniyordu. Ancak neredeyse yüzde 50’ye varan bu fark herkesi şaşırtmış durumda. Hâl böyleyken, ülkemizdeki ekonomik koşulları göze aldığımızda, iPhone 14 sahiplerinin çok daha büyük bir onarım ücreti ile karşılaşacaklarını söylemek yanlış olmaz.

iPhone 14 daha piyasaya sürülmeden birçok tartışmayı da beraberinde getirmiş durumda. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası